Zvezda do sedme zaporedne zmage

Uncategorized 11. Sep 202020:39 > 20:52
FK Crvena zvezda

Na derbiju sedmega kola srbske SuperLige je vodilna Crvena zvezda v gosteh premagala tretjeuvrščeni Čukarički s 3:1 in tako zmagala še sedmič zapored na začetku sezone.

Gostje so povedli že v tretji minuti. Po podaji s kota je bil v skoku najvišji Richmond Boatye, ki je žogo odbil do Nemanje Milunovića, srednji branilec pa se je dobro znašel in zatresel mrežo gostiteljev. Med akcijo se je poškodoval Boatye, ki je moral zapustiti igro in trenerju Dejanu Stankoviću povzročil dodatno težavo pred potjo na Ciper.

Prvi polčas je bil dinamičen, priložnosti pa sta imeli obe moštvi, vendar se izid do premora ni spremenil.

V 50. minuti je Crvena zvezda podvojila prednost. Mirko Ivanić je streljal z roba kazenskega prostora, žoga je zadela enega igralcev Čukaričkega in presenetila vratarja Petrovića. Le štiri minute kasneje je bilo že 3:0. Tošić je v kazenskem prostoru napravil prekršek nad Vukanovićem in sodnik Lukić je brez oklevanja pokazal na enajstmetrovko. Zanesljivi izvajalec je bil Guelor Kanga.

Šest minut pred koncem tekme je Čukarički, s prvim strelom neposredno proti vratom, dosegel častni zadetek. Strelec je bil Milan Savić.

Crvena zvezda je na lestvici prva z 21 točkami, na sedmih tekmah je dobila le tri gole. Spartak iz Subotice je drugi, ob tekmi manj je zbral 15 točk, Čukarički pa s 14-imi ostaja na tretjem mestu.