Zmaga prvakinj za uvod v novo sezono

Uncategorized 18. Sep 202019:40 > 20:07
Aleš Oblak

S prvima tekmama se je začela nova sezona Sportklub 1. odbojkarske lige za ženske. Aktualne državne prvakinje, odbojkarice Calcit Volleyja, so na gostovanju s 3:0 premagale SIP Šempeter.

V prvem kolu nove sezone Sportklub 1. odbojkarske lige za ženske sta bili nocoj odigrani dve tekmi. Državne prvakinje, odbojkarice Calcit Volleyja, so gostovale v Šempetru. Gostiteljice so srečanje začele s štirimi zaporednimi točkami, toda gostje so hitro vzpostavile ravnotežje in bile v zaključku niza bolj zbrane ter ga dobile s 26:24.

Drugi niz je bil do izida 16:15 zelo izenačen, nato pa je Calcit z nizom štirih točk ušel na varno prednost in ga dobil s 25:20.

V tretjem nizu so Kamničanke povedle z 11:5. SIP se je uspel približati na 13:14, potem pa so gostje znova ušle in niz dobile s 25:18.

Za Calcit sta po 15 točk dosegli Eva Zatković in Olivera Kostić, 14 pa Lucy Charuk. Pri SIP Šempetru je bila z 8 točkami najučinkovitejša Tali Lekše.