Kanada in ZDA na vrhu skupin MSP

Jack Quinn
Jack Quinn

Na mladinskem svetovnem prvenstvu v hokeju sta Kanada in ZDA osvojili prvi mesti v skupinah, potem ko sta na odločilnih tekmah premagali Finsko in Švedsko.

Mladinska svetovna prvenstva, ki so božično-novoletna tradicija, v Kanadi vedno privabljajo ogromno gledalcev, tokrat pa so tribune zaradi pandemije prazne.

To ni težava za kanadsko reprezentanco, ki ima v svojih vrstah kar 20 igralcev, izbranih v prvi rundi NHL nabora. Na odločilni tekmi skupina A je Finsko premagala s 4:1 in tako ostaja edina neporažena reprezentanca na prvenstvu v Edmontonu.

Kanado je v vodstvo že v 4. minuti povedel Dylan Cozens, v drugi tretjini sta zadela Jakob Pelletier in Peyton Krebs. Finci so se v zadnji tretjini približali z golom Brada Lamberta, vendar je zmago potrdil Cozens z zadetkom v prazen gol.

KNIGHT S 27 OBRAMBAMI

ZDA je na odločilni tekmi skupine B Švedsko premagala s 4:0. Blestel je vratar Spencer Knight, ki je ubranil vseh 27 strelov in mrežo še drugo tekmo zapored ohranil nedotaknjeno. Američani so že po štirih minutah z zadetkoma Hellesona in Zegrasa vodili z 2:0, v drugi tretjini pa sta gola dosegla še Johnson in Turcotte.

Četrtfinalni pari so: Kanada – Češka, Finska – Švedska, ZDA – Slovaška in Rusija – Nemčija. Naslov prvaka branijo Kanadčani, ki so lani v finalu premagali Ruse.