Košarkarji po novi zmagi blizu nastopa na Eurobasketu!

Uncategorized 29. Nov 202021:34 0 komentarjev
KZS/Twitter
KZS/Twitter

Košarkarji Slovenije so v Ljubljani v vnaprej odigrani tekmi 5. kroga kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2022 (skupina F) premagali Avstrijo s 77:64 (20:12, 50:25, 61:40).

Slovenska reprezentanca na četrti tekmi kvalifikacij prišla še do četrte zmage in je tako z nogo in pol na sklepnem delu evropskega prvenstva. Avstrija je še brez zmage, Madžarska je pri 2-0, Ukrajina pa pri 1-2.

Na EuroBasket se uvrstijo prve tri reprezentance iz vsake skupine.

Odgovor na končnega zmagovalca tekme v Stožicah smo dobili po četrtini in pol. Slovenija je ta del dobila s 30:13, ob polčasu pa je bil rezultat +25 (50:25).

Največ točk je vknjižil Jaka Blažič (16), Gregor Horvat jih je dosegel 14, Blaž Mahkovic 10, Luka Rupnik 7 točk in 6 asistenc.

Pri poražencih je bil najboljši strelec Bogić Vujošević z 22 točkami, Enis Murati jih je dodal 17, Rašid Mahalbašić pa 11 točk, 8 skokov in 7 asistenc.