Tottenham v polfinalu EFL pokala

Nogomet 23. Dec 202020:35 0 komentarjev
Harry Kane
Harry Kane

Tottenham je v četrtfinalu EFL pokala na gostovanju s 3:1 premagal Stoke in se uvrstil v polfinale, kjer se bo pomeril z Brentfordom.

Na Brittania Stadiumu je Tottenham povedel v 22. minuti. Harry Winks je poslal visoko žogo v kazenski prostor, kjer jo je pričakal Gareth Bale in jo z glavo poslal mimo vratarja Lonergana.

Stoke City je do izenačenja prišel v 53. minuti. Brown je poslal žogo v kazenski prostor, v mrežo pa jo je zabil Jordan Thompson.

V 70. minuti so gostje znova povedli. Ben Davies je krenil sam in nenadoma streljal od daleč, žoga pa je poletela mimo vratarja in se od vratnice odbila v gol – 1:2.

Tottenham je zmago potrdil v 81. minuti. Sissoko je lepo našel Harryja Kana, ki je žogo zabil v zgornji del mreže za končnih 3:1.

Tottenham se bo v polfinalu srečal s še enim drugoligašem Brentfordom, v drugem polfinalu pa se bo Manchester City srečal z zmagovalcem drugega današnjega četrtfinala med Evertonom in Manchester Unitedom.