Damir Čontala dočakal prvo zmago na klopi Mure

Nogomet 19. Feb 202219:52 > 19:54 0 komentarjev
Damir Čontala se je tokrat moral znajti brez Luke Bobičanca. Foto: Jure Banfi

Nogometaši Aluminija so v 22. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Muri z 0:1 (0:1). To je bila prva zmaga trenerja Damirja Čontale na klopi prvakov.

Sobočani, ki so pogrešali kaznovana Žigo Kousa in Nika Lorbka, so že v deseti minuti prišli do najstrožje kazni, po dolgem pregledu z VAR so sodniki dosodili igranje z roko enega domačih igralcev v kazenskem prostoru po podaji iz kota. Z bele pike je bil nato natančen Luka Bobičanec, ki je tako vpisal svoj sedmi gol sezone.

V 22. minuti so nase opozorili tudi domači, ko je s približno 20 metrov poskusil Gašper Pečnik, Marin Ljubić pa je dobro posredoval. Štiri minute pozneje se je na drugi strani izkazal tudi domači vratar Luka Janžekovič po nizkem strelu gostov. V 32. minuti je kosovski napadalec pri Muri Mirlind Daku za malo zgrešil cilj, to pa je bila tudi zadnja resna akcija teh dveh ekip v prvem polčasu.

Kidričani so imeli v drugem polčasu prvi lepšo priložnost, v 54. minuti je podajo neposredno z golove črte izbil Ljubić. Štiri minute pozneje pa je precej nenatančno meril Klemen Bolha. Sledilo je obdobje brez posebnega razburjenja, nekaj več so se v napadu razumljivo trudili gostitelji, a so črno-beli dobro zapirali dohode v nevarne cone.

V 72. minuti se je vendarle moral izkazati Janžekovič po močnem poskusu Tomija Horvata od daleč, toda nato je do konca tekme prekmurska zasedba nekako nadzorovala potek tekme, Aluminiju pa kljub napadalnejšim rezervistom ni uspelo posebej ogroziti tekmečevih vrat.

Aluminij bo v 23. krogu v petek gostoval v Celju, Mura pa bo dva dni pozneje gostila Radomlje.

Aluminij – Mura 0:1 (0:1)

Športni park, sodniki: Jug, Klančnik, Kovačič.

Strelec: 0:1 Bobičanec (10./11 m).

Aluminij: Janžekovič, Musa, Nkama, Petek, Azemović (od 77. Branšteter), Pečnik (od 77. Brest), Bolha, Marinšek (od 66. Prša), Matjašič, Špehar (od 86. Kadrić), Turčin (od 66. Šroler).

Mura: Ljubić, Pucko, Maruško, Gorenc, Šturm, Ouro, Horvat, Beganović, Bobičanec (od 78. Kozar), Lotrič (od 66. Škoflek), Daku (od 93. T. Cipot).

Rumeni kartoni: Azemović, Nkama; Horvat, Kozar, Šturm.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Kidričevem:

KONEC TEKME!

72. minuta: Izjemna obramba Janžekoviča. Sprožil je Tomi Horvat, a se vratar Aluminija ni dal in žogo odbil v kot.

53. minuta: Velika priložnost za Aluminij. Šlo je za zavrtinčeno podajo iz kota, vratar Mure jo je komaj odbil, nato pa so Kidričani udarili še enkrat, a blok Mure je bil na mestu.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

26. minuta: Priložnost za Muro! Obramba Aluminija je zaspala, a k sreči je bil priseben Janžekovič in poskrbel, da zaostanek domačih ni bil še višji.

22. minuta: Strel Aluminija! Poskušal je Pečnik, a Ljubić je bil dobro postavljen in ukrotil žogo.

8. minuta: GOOOL! 0:1! Mura vodi! Po posredovanju VAR je sodnik Borošak pokazal na belo točko v prid gostov iz Murske Sobote. Obramba Aluminija je igrala z roko. Kazenski strel pa je v zadetek pretopil Luka Bobičanec.

Zadetek Mure:

Začetek tekme v Kidričevem!

Začetni postavi v Kidričevem:

#social-embed_2

Pred tekmo:

Mura nadaljuje svojo sezono z gostovanjem pri Aluminiju. Čeprav so aktualni prvaki po jesenskem delu ostali brez svojega trenerja Anteja Šimundže, pa so tri točke proti zadnjeuvrščeni ekipi pravzaprav nujne, saj jih v nadaljevanju zaporedoma čakajo veliko težje tekme. Na prvi tekmi spomladanskega dela proti Bravu so bili črno-beli dolgo časa na poti do zmage, vendar na koncu so skoraj zapravili tudi točko.

Aluminij se trenutno nahaja na zadnjem mestu, toda daleč od tega, da bi bil odpisan od obstanka med slovensko elito. Do sedmega Celja ga ločita vsega tri točke, tako da bo drugi del sezone zelo napet tako v boju za prvaka kot tudi za obstanek. Vsekakor pa začetek v spomladanski del sezone ni bil vzpodbuden. Proti Radomljanom, ki so neposredni tekmec v boju za obstanek, so izgubili s kar 0:4. V zadnjih petih medsebojnih obračunih proti Muri niso zmagali (dva remija, trije porazi).