PLT: Domžale presenetile na Bonifiki

Nogomet 20. Feb 202219:20 > 19:36 0 komentarjev

Domžale so dobile derbi 22. kroga Prve lige Telemach, potem ko so na gostovanju na Bonifiki premagale vodilni Koper z 2:0. Nedeljski spored sta sicer odprla Tabor in Olimpija, zmage z 2:1 pa so se po preobratu veselili Ljubljančani. Sobota je prinesla precej veselja v tabora Brava in Mure, ki sta ugnala Celje oziroma Aluminij. Podobno kot prejšnji teden se bo krog končal pa v ponedeljek, ko sledi še obračun med Radomljami in Mariborom.

Nogometaši Domžal so le tri dni po zmagi nad Olimpijo (2:0) vpisali nove tri točke. Tokrat so na gostovanju na Obali premagali vodilno ekipo lige Koper in mu zadali prvi poraz v spomladanskem delu prvenstva.

Kanarčki niso bili kos razigrani zasedbi trenerja Dejana Djuranovića, ki se je po zadržanem začetku uspešno zoperstavila tekmecu. Na zahtevnem gostovanju so do uspeha prišli na krilih Zenija Husmanija, ki je mrežo prvič zatresel z evrogolom v 33. minuti, še drugič pa je bil uspešen v 55. minuti.

Koper, ki je ob zanesljivem domžalskem vratarju Adnanu Mulaliću zaman skušal nadoknaditi zaostanek, je tekmo za nameček sklenil z le devetimi možmi na igrišču, saj sta bila v drugem polčasu izključena Borna Jelić Balta in Ivan Novoselac

Preobrat zmajev v Sežani za skok pod vrh lestvice

Obračun v Sežani so bolje začeli Ljubljančani, ki so pretili prek Almedina Ziljkića in Ivana Prtajina, a uvodnega pritiska niso znali kronati z zadetkom. Kraševci so na polovici polčasa vzpostavili ravnotežje in tudi sami začeli pogledovati proti vratom zmajev.

Boljšo igro so kronali v 32. minuti, ko je po napaki novinca Damiena Van Bruggena, ki je žogo slabo izbijal, zadel Žiga Ovsenek.

Kraševci so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik. Foto: Uroš Skaza

Ljubljančani so ob odmoru opravili dve zamenjavi, v igro sta vstopila Mustafa Nukić in Marijan Čabraja, že v 51. minuti pa je žogo v mrežo Sežane poslal Ivan Prtajin, a je Nejc Kajtazović njegov zadetek razveljavil zaradi prekrška v napadu.

Po nekaj minutah zatišja je Olimpija vendarle prišla do izenačenja v 70. minuti. Eric Boakye je podal v prostor, Mustafa Nukić z desne strani takoj udaril proti vratom, žoga pa se je odbila od obeh vratnic in se odkotalila na nogo Aldairja, ki je z bližine potrdil “zakon bivšega” in zadel za 1:1.

Dino Skender je tokrat zadel z menjavami. V 85. so namreč zmaji izvajali kot, Mario Kvesić pa je žogo zavrtinčil proti vratom do te mere, da se je od vratnice odbila v mrežo Sežane. Izkazalo se je, da je rezervist Olimpije s tem strelom tudi odločil tekmo.

Gol za zmago Olimpije:

Čontala le dočakal zmago

Na večerni sobotni tekmi v Kidričevem smo videli zmago Mure. Damir Čontala je kot trener prvakov le dočakal prvo zmago. Obračun v Kidričevem je odločila najstrožja kazen Luke Bobičanca, ki jo je sodnik Alen Borošak dosodil po posredovanju VAR.

Igranje z roko in enajstmetrovka:

Mura je zdaj pri 33 točkah in je ostala na petem mestu, Aluminij, ki je vendarle pokazal nekoliko boljši obraz kot proti Radomljam v prejšnjem krogu, pa je z 19 točkami zadnji.

Bravo še poglobil krizo Celjanov

Bravo je v Spodnji Šiški večino posla opravil že v prvi polovici prvega polčasa. Dvakrat je bil strelec Gregor Bajde, nekdanji član Celja. Prvič je v polno meril v 15. minuti, ko je Damjan Vuklišević zgrešil žogo, napadalec Brava pa iz bližine zadel za 1:0. Le šest minut pozneje je še povišal vodstvo.

Nekdanji član Celja Gregor Bajde razžalostil grofe:

Celjani so bili v prvem polčasu razglašeni, nevarnejši so bili v drugem delu, ki ga je Simon Rožman začel s trojno menjavo. V igro sta poleg Tjaša Begića prišla še dva novinca v zimskem prestopnem roku Tomislav Tomić in Lovro Bizjak.

Gostje so bili nevarnejši, a znova so zadeli Ljubljančani. Loren Maružin se je po lepi podaji v prostor s strani Martina Kramariča sam znašel pred gostujočim golom, zaobšel Jurharja in s težkega položaja odločil zmagovalca.

Bo grenak poraz vplival na Maribor?

V ponedeljek bo na sporedu zgolj en obračun. Radomljani bodo gostili Mariborčane, ekipi pa na tekmo prihajata s popolnoma drugačno popotnico. Radomlje so v prejšnjem krogu visoko premagale Aluminij in zapustile mesta, ki prinašajo izpad iz slovenske elite. Toda tekma proti vijoličastim bo vse prej kot lahka.

Na drugi strani je Maribor spomladanski del sezone začel z grenkim porazom na večnem derbiju v Stožicah. Derbi so Mariborčani izgubili po sporni enajstmetrovki. Ne glede na poraz pa vijoličasti še vedno upajo, da bodo na koncu sezone ponovno na vrhu slovenskega nogometa. Za Koprom imajo dve točki zaostanka, prav toliko pa imajo prednosti pred večnimi tekmeci iz Ljubljane. Statistika je vsekakor na strani vijoličastih. Na zadnjih petih obračunih proti Radomljanom so zmagali kar štirikrat, enkrat pa so remizirali.