Luka s čarobno trojko prelomil tekmo za četrto zmago Dallasa

Košarka 31. Okt 202122:57 > 01. Nov 2021 8:47 0 komentarjev
Luka Dončić. Foto: Guliverimages.

Dallas Mavericks so v košarkarski ligi NBA doma ugnali Sacramento Kings s 105:99 in na šesti tekmi sezone vpisali četrto zmago. V teksaškem moštvu je znova izstopal slovenski zvezdnik Luka Dončić, ki je dosegel 23 točk, osem skokov in deset asistenc.

Potem ko so v minuli sezoni proti Sacramentu izgubili trikrat zapored, so košarkarji iz Teksasa le prekinili črno serijo proti moštvu iz Kalifornije in v domačem American Airlines Centru slavili zmago s 105:99.

Mavericks so v tekmo sicer vstopili izvrstno, v prvi četrtini vodili tudi s petnajstimi točkami razlike, a popustili v nadaljevanju. Sacramento se je približal le na točko razlike, vendar do vodstva predvsem po zaslugi razigranega Luke Dončića ni zmogel prevzeti. Ljubljančan je samo do odmora prišel do 16 točk, petih asistenc in treh skokov ter je bil kljub štirim zgrešenim prostim metom (2/6) najbolj zaslužen, da je njegova ekipa na polčas odšla s šestimi točkami prednosti (53:47).

Predstava Luke Dončića proti Kraljem:

Še bolj izenačen je bil uvod v tretjo četrtino, v kateri Dallasu igra sprva ni stekla, Kings pa so po košu Harrisona Barnesa sploh prvič na tekmi povedli (60:59). A le to je bilo kratkega diha, saj so domači odgovorili s petimi zaporednimi točkami, v zaključku pa prestavili v višjo prestavo in si pred vstopom v zadnjo četrtino priigrali deset točk prednosti (82:72).

Nora Dončićeva trojka v ključnem trenutku

V njej so se Dallasu v  igro prikradle črne minute, na račun katerih so se Kings znova približali le na tri točke zaostanka, a je krizo prekinil prav Dončić z neverjetno trojko s skoraj polovice igrišča. Po čarovniji slovenskega zvezdnika so gostitelji znova prevzeli pobudo in tekmo mirno pripeljali do konca.

Pri Dallasu je bil znova najboljši posameznik Dončić, ki je s 23 točkami in desetimi asistencami vpisal dvojni dvojček, do trojnega pa sta mu zmanjkala vsega dva skoka. Sedem točk manj je za zmagovalce prispeval Tim Hardaway Jr., pri 13 točkah pa se je ustavil Dorian Finney-Smith. V vrstah Sacramenta je z 22 točkami in 13 skoki izstopal Richaun Holmes.

Zadnji prvak v ligi NBA doživel tretji poraz v nizu

Utah je v severnoameriški košarkarski ligi NBA v gosteh premagal Milwaukee s 107:95. Za zmago ekipe iz Salt Lake Cityja si največ zaslug lastita Donovan Mitchell in Mike Conley. Prvi je prispeval 28, drugi 20 točk, pri zdesetkanih zadnjih prvakih pa je bil najbolj učinkovit Grk Giannis Antetokounmpo, ki je dosegel 25 točk.

Čudežni Grk je na tekmi imel še sedem skokov in šest asistenc, a končne zmage se je pred 17.300 gledalci v Fiserv Forumu zavoljo sijajne predstave v zadnji četrtini veselila zasedba iz dežele Mormonov. Milwaukee, ki je doživel že tretji poraz v nizu, je nastopil brez nekaterih nosilcev igre, kot so Khris Middleton, Brook Lopez, Jrue Holiday in Donte DiVincenzo.

Zmaga Lakersov, trojni dvojček Hardna

V noči na ponedeljek so bile na sporedu še tri tekme. Jezerniki iz Los Angelesa so s kolektivno predstavo premagali tekmece iz Houstona s 95:85. Carmelo Anthony je za zmago prispeval 23 točk, Russell Westbrook je 20 točkam dodal še devet podaj in osem skokov, Anthony Davis je dosegel 16 točk in 13 skokov, prvi zvezdnik LeBron James pa 15 točk, osem podaj in sedem skokov.

Brooklyn je visoko premagal Detroit s 117:91. Izkazal se je James Harden, ki je dosegel svoj 59. trojni dvojček v ligi NBA in se v tej prvini izenačil z legendarnim Larryjem Birdom, tekmo je končal z 18 točkami, 12 podajami in desetimi skoki.

Nov trojni dvojček Hardna:

Charlotte je ukanil Portland s 125:113. Najbolj učinkovit mož domače ekipe je bil LaMelo Ball s 27 točkami, devetimi skoki in sedmimi podajami, Kelly Oubre Jr. je dosegel točko manj.

Dallas je že v nedeljo zvečer na obračunu proti Sacramentu vpisal četrto zmago na šesti tekmi v tej sezoni. Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je za zmago s 105:99 vknjižil 23 točk, deset podaj in osem skokov.

V zahodni konferenci imata več zmag od Dallasa le Golden State in Utah. Oba sta dosegla po pet zmag in doživela en poraz.

Dallas bo naslednjo tekmo v ligi NBA odigral v noči na sredo proti Miamiju. Denver Vlatka Čančarja in Toronto Gorana Dragića bosta aktivna že v noči na torek. Denver bo gostoval v Memphisu, Toronto pa v New Yorku.