Sevilla nadigrala Manchester United, Roma v polfinale po podaljšku

Evropa 20. Apr 202320:37 > 23:54 0 komentarjev

Sevilla je na povratni tekmi lige Europa povsem nadigrala Manchester United (3:0) in se je prebila v polfinale tega tekmovanja. V polfinale so se prebili še Juventus, ki je preživel obleganje Sportinga v Lizboni, in Bayer iz Leverkusna ter Roma, ki si je polfinale zagotovila šele po podaljšku.

Sevilla je nadaljevala z izjemnimi predstavami v ligi Europa, saj je na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan s 3:0 premagala Manchester United in se prebila v polfinale tekmovanja.

Harry Maguire je po veliki napaki praktično podaril uvodni zadetek Sevilli. Darilo je izkoristil Youssef En-Nesyri. Rdeči vragi bi ob odmoru zaostajali z 2:0, če VAR ne bi razveljavil zadetka Andaluzijcev.

United tudi v nadaljevanju ni našel odgovora, v drugem polčasu je še dvakrat v polno zadela Sevilla, ki lovi rekordni sedmi naslov v ligi Europa. V polfinalu se bodo Španci pomerili z Juventusom.

Stara dama preživela obleganje v Lizboni

Juventus je na domači zelenici slavil minimalno zmago. Tudi tokrat sta bili moštvi povsem enakovredni. Italijani so v Lizboni prvi povedli v 9. minuti, zadel je Adrien Rabiot.

Sporting je izenačil po 20 minutah igre, ko je najstrožjo kazen v zadetek pretvoril Marcus Edwards. Do konca dvoboja je ostalo pri neodločenem izidu in napredovanja v polfinale se je razveselil Juve.

Roma v izdihljajih tekme do podaljška

Po remiju 1:1 na prvi tekmi, so se tokrat nogometaši Bayerja iz Leverkusna znesli nad nogometaši Uniona Saint-Gilloise. Nemci so povedli po vsega dveh minutah igre, ko je bil natančen Moussa Diaby, v 37. pa je vodstvo povišal Mithcel Bakker. Za goste je nato zadel Jeremie Frimpong, vmes je znižal Casper Terho, končnih 4:1 pa je postavil Adam Hložek.

Na prvi tekmi med Feyenoordom in Romo so slavili domačini z 1:0. Roma je danes to prednost izničila po uri igre, ko je zadel Leonardo Spinazzola.

Nizozemci so izenačili v 80. minuti prek Igorja Paixãa.

Romi je podaljšek v izdihljajih dvoboja priigral Paulo Dybala z golom v 89. minuti.

Italijani so v njem nadzorovali potek igre in napredovali po golih Stephana El Shaarawyja in Lorenza Pellegrinija.