Hud udarec za Manchester United

Nogomet 14. Apr 202321:46 0 komentarjev
Lisandro Martinez

Strahovi navijačev Manchester Uniteda, da so na eni sami tekmi izgubili udarna stebra obrambe, so se uresničili. Lisandro Martinez je že končal s sezono, medtem ko bo Raphael Varane manjkal vsaj nekaj tednov, so namigovanja medijev potrdili tudi iz tabora rdečih vragov.

Četrtkov večer lige Europa se je za Manchester United sanjsko začel. Rdeče vrage je v prvem polčasu z dvema zadetkoma do visoke prednosti popeljal Marcel Sabitzer, a kmalu se je vse spremnilo v nočno moro.

Že ob polčasu je bil zaradi poškodbe zamenjan Raphael Varane, v zadnjih minutah pa se je huje poškodoval še drugi osrednji branilec Uniteda Lisandro Martinez. Argentinec si je zlomil stopalno kost, zato ga v ponedeljek čaka operacija, kar zanj že pomeni konec sezone, medtem ko nekaj upanja še ostaja za francoskega veterana, ki naj bi v uradnem sporočilu za javnost Uniteda manjkal nekaj tednov.

United na tekmi proti Sevilli ni izgubil le igralcev, pač pa tudi lepe prednosti, saj je v zadnjih minutah tekme Davida de Geo najprej premagal Tyrell Malacia, nato pa še Harry Maguire (2:2).

Trener Man Utd Erik ten Hag, ki že tako pogreša prvega strelca ekipe Marcusa Rashforda, se je pred koncem sezone znašel v hudih škripcih. Ne preostane mu drugega, kot to, da ponovno v prvi plan potisne kapetana Maguireja, ob njem pa bo kombiniral Victorja Lindelofa, najverjetneje pa se bosta v središču obrambe večkrat znašla tudi Luke Shaw, ki se vrača po poškodbi, kot tudi Casemiro. Oba sta v tej sezoni že igrala v vlogi centralnega branilca. Sploh Shaw se je zelo izkazal.