Koper z igralcem manj do točke na primorskem derbiju

Nogomet 18. Feb 202319:39 0 komentarjev

Nogometaši Gorice in Kopra so se v 22. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 2:2 (1:2).

Potem ko sta danes pred tem Tabor in Radomlje favoriziranima Celju in Muri odščipnila točko, je bil scenarij med še eno ekipo z dna, Gorico, in eno z vrha, Koprom, podoben. Koprčani so dobršen del tekme igrali z igralcem manj, kljub temu pa je Gorica, zdaj predzadnja na lestvici, prevladovala v posesti žoge in tudi številu strelov. Imela jih je 18, medtem ko Koper, ki ostaja četrti, le štiri.

Koprčani so na primorskem obračunu povedli v 15. minuti, ko je Bright Edomwonyi unovčil enajstmetrovko. To je s prekrškom nad Rudijem Požegom Vancašem zakrivil Darko Hrka.

Po golu pa so štirikrat zagrozili domači nogometaši, ki so v 17. minuti zadeli prečko, v 18. je novinec Bernard Karrica pred vrati zgrešil žogo, v 20. ni bilo pravega zaključnega strela, v 21. minuti pa je Adnan Golubović obranil strel Alena Krajnca in popravil napako Luke Kambića.

Gorica je ob zaostanku kazala več napadalnih želja, od 38. minute naprej pa igrala z igralcem več, saj si je Kambić po prekršku nad Karrico priigral drugi rumeni karton in predčasno pot v slačilnico. Novogoričani so to številčno prednost unovčili ob koncu polčasa, ko je povsem neoviran do strela prišel Krajnc.

Toda v naslednji minuti je Koper spet povedel, žoga je tudi nekoliko srečno prišla do Rudija Požega Vancaša, a na koncu je gostujoči nogometaš v kazenskem prostoru rutinirano zaključil za novo vodstvo.

Uvod drugega dela je bil mirnejši, je pa gostujoči trener Zoran Zeljković po uri igre v igro poslal Maksa Barišića, ki se je vrnil po skoraj enoletnem okrevanju po poškodbi kolena.

Izbranci Mirana Srebrniča so pred domačimi navijači lovili novo izenačenje, prihajali v ugodne položaje, a zaključne podaje ali streli so bili preslabi za novo spremembo izida. V 74. minuti pa je Bojan Mertik pokazal na belo piko.

Enajstmetrovko je priigral Vahid Selimović, spotaknil ga je Barišić, Matej Jukić pa je bil nato natančen za 2:2. V 79. minuti je Selimović v novi priložnosti žogo poslal malce čez prečko.

Tudi sicer pa je bila Gorica tista, ki je iskala zmagoviti zadetek. Ahmed Ankrah in Miroslav Iličić sta imela v zadnjih minutah še dve priložnosti, a bila premalo natančna.

Gorica bo v 23. krogu v sredo gostovala pri Olimpiji, Koper pa bo dan prej gostil Radomlje.

Gorica – Koper 2:2 (1:2)

Krajnc 45+2., Jukić 75./11-m; Edomwonyi 15./11-m, Požeg Vancaš 45+3.

RK: Kambič (Koper) 38.

Konec tekme.

79. minuta: Nova priložnost za Gorico! Selimović, ki je izsilil enajstmetrovko, je prišel do lepega strela z obrata, a žoga je švignila preko gola. Ostaja 2:2.

75. minuta: GOOOOL! Matej Jukić je izkoristil ponujeno! 2:2!

74. minuta: Enajstmetrovka za Gorico! V kazenskem prostoru je padel Selimović, ki ga je zrušil Barišić, sodnik pa je pokazal na belo piko.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA

Konec prvega polčasa.

48. minuta: GOOL! Takoj odgovor Koprčanov! Rudi Požeg Vancaš je goste znova popeljal v vodstvo! Takoj po izvajanju sredine je obramba Gorice zaspala, Požeg Vancaš pa se je prikradel za zadnjo vrsto in lepo premagal Likarja. Koper spet vodi!

47. minuta: GOOOOL! Gorica je izenačila! Alen Krajnc je poravnal rezultat. Lepa podaja Široka v kazenski prostor, Krajnc pa je rutinirano premagal Golubovića. 1:1!

38. minuta: RDEČ KARTON! Luka Kambič zapušča igrišče! Koper po moral prednost braniti z igralcem manj.

17. minuta: Takoj velika priložnost za izenačenje! Trese se tudi prečka! Karrica je podal pred vrata, Ankrah pa je z glavo zadel okvir vrat.

15. minuta: GOOOOOL! 1:0! Bright Edomwonyi je izkoristil najstrožjo kazen in Koper popeljal v vodstvo! Njegov četrti zadetek v letošnji sezoni.

14. minuta: Enajstmetrovka! Koper ima priložnost, da na primorskem derbiju povede. Prekršek v kazenskem prostoru nad Rudijem Požegom Vancašem, enajstmetrovko pa je potrdil tdui VAR.