PLT: Pred nedeljskim derbijem trije sobotni remiji

Nogomet 18. Feb 202319:15 > 19:32 0 komentarjev

Na prvi tekmi 22. kroga Prve Lige Telemach v Sežani nismo videli zmagovalca. Celjani so dvakrat vodili, a Tabor se je dvakrat vrnil in Štajercem odščipnil točko (2:2). Trojni sobotni program se je nadaljeval v Domžalah, kjer gledalci na tekmi med Radomljani in Muro niso videli zadetkov. Zelo zanimivo je bilo tudi v Novi Gorici, kjer so Koprčani dolgo igrali z igralcem manj, tekma pa se je končala brez zmagovalca (2:2).

Primorski derbi ni razočaral. Bil je izjemno zanimiv že od samega začetka. V 15. minuti so gostje iz Kopra povedla. V kazenskem prostoru je padel Rudi Požeg Vancaš, Edomwonyi pa je zanesljivo izvedel enajstmetrovko. V 38. minuti so se Koprčani kljub vodstvu znašli v težavah. Luka Kambič je prejel še drugi rumeni karton in moral predčasno pod prho.

Gorica je to hitro izkoristila. Pred koncem prvega polčas, v drugi minuti dodatka, je Alen Krajnc izenačil na 1:1. A dogajanja v prvem delu še ni bilo konec. Takoj v naslednji akciji je Rudi Požeg Vancaš po napaki obrambe Gorice Koprčane znova popeljal v vodstvo.

Gol Požega Vancaša:

V drugem delu je bila podjetnejša Gorica, ki je lovila izenačenje. Dobila ga je v 75. minuti, ko so tudi domačini dobili najstrožjo kazen, izkoristil jo je Matej Jukić.

V Domžalah brez zadetkov

Mura je gostovala v Domžalah pri Radomljah, gledalci pa zadetkov niso videli. Nevarnejši so bili sicer domačini, ki so nekajkrat nevarno zapretili, zmanjkal pa je le nevarnejši zaključni strel. Mura večjih priložnosti ni imela.

Mura ostaja v slabi formi. Še petič zapored v Prvi ligi Telemach Prekmurci niso uspeli zmagati. Nahajajo se na petem mestu prvenstvene lestvice, Radomlje so predzadnje s točko prednosti pred Gorico.

Vse je kazalo na zmago Celja, nato pa šok

Kraška zasedba je po tem, ko je večino jeseni preždela na zadnjem mestu lestvice, še na drugi tekmi spomladanskega dela ostala neporažena. V prejšnjem krogu je visoko zmagala v Domžalah (4:0), v soboto pa je ob koncu tekme odščipnila še točko favoriziranemu Celju (2:2).

Grofi so dvakrat vodili in bili bolj nevarni, a na koncu je bilo vse skupaj premalo za tri točke, saj je Tabor v zadnjih minutah izenačil prek enajstmetrovke. Glavni sodnik Božo Kondić je objemanje Žana Karničnika videl kot prekršek in brez pomisleka pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je zanesljivo izkoristil Mihael Briški.

Prekršek za enajstmetrovko Žana Karničnik:

Zasedba Dušana Kosića ima tako zdaj na osmem mestu dve točki več od zadnjeuvrščenih Radomelj in Gorice, ki imata tekmo v dobrem, Celje pa vsaj za zdaj ostaja na drugem mestu.

Celjenje ran na morda celo najbolj zahtevnem gostovanju

Gostovati na stadionu ŽAK v spodnji Šiški nikoli ni enostavno. Še posebej ne v mesecu februarju, ko je zelenica v še nekoliko slabšem stanju. Bravo je vajen takšnih pogojev, tradicionalno čvrsta ekipa se zna temu navadno sijajno prilagoditi, medtem ko Domžale v Ljubljane prihajajo po bolečem porazu s 4:0, ko jih je ob Kamniški Bistrici pred tednom dni ponižal Tabor. Bodo formo preobrnili proti Šiškarjem? Zagotovo jih ne čaka enostavna naloga.

Na zadnjih petih prvenstvenih tekmah Bravo proti Domžalam sploh ni dosegel gola. Je pa ravbarje lani izločil v pokalu, ko je v Šiški zmagal s 3:2.

Za konec še … derbi

Pred nami je večni derbi, ki vsaj malce obrne razmerja moči v tej sezoni Prve lige Telemach. Olimpija si je pred konkurenco nabrala ogromno prednost, morebitna nova zmaga Ljubljančanov v Ljudskem vrtu pa bi bržkone pomenila, da so vijolice izločene iz boja za naslov prvaka. Obraten scenarij in zmaga Maribora bi znova vsaj malce odprla prvenstvo in Damir Krznar je tisti izmed obeh trenerjev, ki bo moral malce več tvegati. A Albert Riera in njegovi fantje bodo zagotovo prežali na vsako domačo napako.

Na zadnjih dvanajstih derbijih je Maribor Olimpijo premagal samo enkrat.