Evropa 29. Sep 20219:02 > 9:20 0 komentarjev

Govora bo tokrat o individualnih dosežkih obeh posameznikov. Včeraj sta Francoz in Argentinec do enakega mejnika prišla skoraj hkrati.

Obstajajo tako imenovane muhe enodnevnice, potem so tu fenomeni, ki v izjemni formi vztrajajo eno samo sezono, pa nogometni virtuozi, ki svoje veščine svetu kažejo skozi obdobje petih, morda celo  desetih let.

No, potem pa na vrsto prideta Lionel Messi in Karim Benzema.

Slednji je včeraj na tekmi Lige prvakov Reala proti Šerifu v 65. minuti z zadetkom za 1:1 postavil rekord po največjemu nizu sezon z vsaj enim zadetkom v Ligi prvakov.

Francoz se je med strelce v najelitnejšem klubskem tekmovanju na svetu prvič vpisal v sezoni 2005/2006, ko je kot član Olympiqué Lyona 6. decembra zabil Rosenborgu.

Ko je žoga včeraj po enajstmetrovki Benzemaja prečkala golovo črto, je napadalec Reala niz uspešnosti torej raztegnil že na 17 zaporednih sezon.

Le nekaj minut kasneje je rekord izenačil Lionel Messi, ko je na tekmi PSG – Manchester City zadel za 2:0. Tudi Argentinec je v Ligi prvakov, še kot najstnik, prvič zablestel v sezoni 2005/2006, ko je Barcelona na koncu celo osvojila naslov.

V predtekmovanju ga je Leo 2. novembra 2005 “stisnil” Panathinaikosu za domačo zmago blaugrane s 5:0. Z včerajšnjim zadetkom je tako Messi hkrati postal rekorder po časovnem razponu med njegovim prvim in zadnjim golom v Ligi prvakov.

Med tekmama s Panathinaikosom in Manchester Cityem je minilo kar 5809 dni!