Liverpool brez napak, kot senca sledi Cityju

Nogomet 5. Mar 202221:23 > 23:18 0 komentarjev

Virgil van Dijk se je vpisal v zgodovino, saj je postal prvi igralec, ki je ostal neporažen na prvih 60 domačih tekmah Premier League z enim klubom, saj je Liverpool premagal West Ham United z 1:0 po zaslugi Sadia Maneja in se približal vodilnemu Manchester Cityju na tri točke.

Reds so po zmagi v pokalu Carabao prejšnji konec tedna proti Chelseaju v odlični formi in bi lahko vodili že po minuti, saj je Trent Alexander-Arnold s hitrim prostim strelom ujel obrambo West Hama nepripravljeno in Mohamed Salah je imel veliko priložnost, a streljal naravnost v Łukasza Fabiańskega, nato pa je Craig Dawson preprečil, da bi Salah kmalu zatem ustrelil na vrata gostov.

West Ham je imel na Anfieldu – na tem stadionu niso zmagali v zadnjih šestih gostovanjih v vseh tekmovanjih, pred začetkom tekme pa so prejeli udarec, saj je bil zaradi bolezni odsoten kapetan Declan Rice. Liverpool je povedel v 27. minuti prek Sadia Maneja, ki je dosegel svoj 12. ligaški gol v tej sezoni.

V nadaljevanju srečanja je imel nekaj priložnosti tudi West Ham, ki bi lahko tekmo vsaj izenačil. Toda gostje so vse zapravili in tako domov odhajajo praznih rok.

Naslednja tekma Liverpoola bo v torek v Ligi prvakov doma z Interjem iz Milana, medtem ko bodo izbranci Davida Moyesa v četrtek v Evropski ligi gostovali pri Sevilli.