Olimpija zasledovalcem pobegnila za devet točk (VIDEO)

Nogomet 4. Sep 202221:55 0 komentarjev

Maribor je v 8. krogu Prve lige Telemach spet razočaral. V Ljudskem vrtu je le remiziral proti Taboru (2:2). Sežančane je od zgodovinske prve zmage v Mariboru ločilo le nekaj minut. Že v petek je Celje v gosteh z 2:0 premagala Koper, medtem ko sta Gorica in Mura remizirala brez zadetkov. Danes sta v Stožicah srečanje odigrali Olimpija in Domžale. Gostje so tekmo odprli izjemno, Olimpija pa je v drugem delu vrnila udarec.

Dva povsem različna polčasa v Stožicah

Nedeljsko srečanje v ljubljanskem nogometnem “svetišču” je navdušilo. Domžalčani so huronsko začeli, prek Mutavčića in Jakupovića vodili z 2:0 že po dobrih 20. minutah, potem pa v drugem polčasu povsme popustili.

Sicer so na začetku drugega polčasa “rumeni” povedli že s 3:0 in srečanje se je zdelo odločeno, a jim je sodniška služba zadetek razveljavila, minuto zatem pa je Mustafa Nukić znižal ter kasneje izid tudi poravnal.

Komaj se je dobro polegla evforija po izenačenju, že so stoženske tribune oživele. Zmedo v domžalskih vrstah je zbudil Portugalec, Samuel Pedro in postavil končni izid. Olimpija po osmih krogih najbližjim zasledovalcem iz Kopra beži za devet točk!

Bravo gostuje pri Radomljah

Za zaključek kroga se bosta ob Kamniški Bistrici pomerila Radomlje in Bravo.

Z boljšo popotnico na tekmo prihajajo Ljubljančani, ki so v prejšnjem krogu visoko premagali Tabor (4:0). Radomljani pa so v prejšnjem krogu izgubili proti vodilni Olimpiji in imajo po dobrem začetku trenutno manjšo rezultatsko krizo.

Medtem na drugi strani nogometaši Brava v letošnji sezoni poznajo le zmago ali poraz (2 zmagi, 5 porazov).

Maribor spet razočaral in se komaj rešil pred novim porazom

Maribor je lovil drugo zmago v nizu, potem ko je pod vodstvom Damirja Krznarja v prejšnjem krogu premagal Muro, a bil proti Taboru povsem blizu novega, petega poraza v tej sezoni.

Maribor si je v Ljudskem vrtu nov spodrsljaj. FOTO: Jure Banfi.

Gostje so ob polčasu vodili z 1:0, zadel je napadalec Sežančanov iz Slonokoščene obale Denis Kouae. Ko je v 61. minuti Jovan Stanković goste popeljal v vodstvo z 2:0, se je zdelo, da bo Maribor dosegel nov poraz, a potem ga je rešil izkušeni Rok Kronaveter.

Najprej je v 66. minuti znižal zaostanek vijoličastih, potem pa v 92. minuti podal za gol Jana Repasa, ki je zadel za remi in zgodovinsko, sploh prvo zmago Tabora v Ljudskem vrtu.

Gol Jana Repasa:

Celjani zanesljivi na Bonifiki

Celjani so tekmo v Kopru začeli veliko bolje od Koprčanov, ki so pred tekmo ostali še brez Kaheema Parrisa, ki se seli v kijevski Dinamo. Grofje so bili boljši tekmec v prvem polčasu, kar se je poznalo tudi ob odmoru, ko so imeli gostje prednost dveh zadetkov. Za vodstvo je v 29. minuti poskrbel Charles Ikwuemesi, v 40. minuti pa je prav Nigerijec z asistenco zaposlil Gbambla, slednjemu pa ni bilo težko pospraviti žogo v praktično prazno mrežo.

Gostitelji so nekoliko bolje začeli drugi polčas, lepo priložnost so imeli v 67. minuti, ko je Anis Jašaragić že preigral gostujočega vratarja Matjaža Rozmana, toda branilci so bili na mestu, tako da je mreža Celjanov ostala nedotaknjena. Na nasprotni strani je bil še naprej nevaren Ikwuemesi, ki pa si je kasneje zvil gleženj in je moral zapustiti igro.

V sodniškem dodatku je drugi rumeni karton in posledično rdečega dobil Ivan Božić, toda to ni spremenilo končnega izida tekme.

Koper bo prihodnjo nedeljo v 9. krogu gostoval pri Muri, Celje pa bo v soboto gostilo Olimpijo.

Malo nogometnih užitkov v Novi Gorici

Obračun med Gorico in Muro ni ponudil veliko priložnosti. Še najlepšo priložnost za goste je imel Tio Cipot, toda zatresel se je le zunanji del mreže. Tudi v nadaljevanju srečanja je prevladovalo obdobje brez velikih priložnosti, tako da se je obračun pričakovano končal brez zadetkov.

Najbolj nevaren za domačine je bil Matija Širok, ki pa je v 49. minuti srečanja meril preveč po sredini vrat.

Gorica bo prihodnjo soboto gostovala v Sežani, Mura pa bo dan pozneje gostila Koper.