PLT: Domžale v 95. minuti spet zapravile zmago

Nogomet 30. Jul 202222:00 > 31. Jul 2022 16:51 1 komentar
Domžale je v vodstvo popeljal Slobodan Vuk, a so na koncu spet ostale brez zmage.

Tretji krog Prve lige Telemach se je v soboto nadaljeval z remijem Domžal in sežanskega Tabora z 1:1. V petek so Radomlje z 1:0 premagale Gorico in skočile na vrh lestvice. V nedeljo nas čakajo obračuni Olimpije in Brava, Kopra in Maribora ter Mure in Celja.

V Domžalah so se pred začetkom tekme z minuto molka najprej spomnili na preminulega dolgoletnega člana njihovega kluba, trenerja Filipa Filipovskega, ki je umrl včeraj.

Domžalčani so bili večji del tekme boljši nasprotnik in od 14. minute, ko je po lepi podaji mladega Emirja Saitoskega zadel Slobodan Vuk, vodili, zapravili pa še nekaj priložnosti. Dvakrat so zadeli tudi vratnico. Domžale so vodile vse do 95. minute in zdelo se je, da bodo prišle do prve zmage v novi sezoni, potem pa je s spektakularnim golom za remi z 1:1 poskrbel Tom Alen Tolić in Taboru prinesel prvo točko sezone.

Gol Toma Alena Tolića:

Radomljani v Gorici začasno na vrh lestvice

Tretji krog Prve lige Telemach sta sicer že včeraj odprla Gorica in Radomlje. Radomljani, ki so na prejšnjih devetih obračunih z Gorico vpisali le eno zmago ob dveh remijih, so v športnem parku v Novi Gorici igrali kot favoriti, tudi zaradi dejstva, da so dobro začeli sezono z zmago v Mariboru in remijem proti Celju. To vlogo so mlinarji tudi potrdili in prišli do novih treh točk.

Ne posebej razburljivo predstavo, v kateri se je zdelo, da so imeli večino časa gosti dogajanje pod nadzorom, je odločil zadetek Nedima Hadžića v prvem polčasu.

Zadetek, ki je odločil tekmo v mestu Vrtnic:

Mlinarji so se po novih treh točkah vsaj začasno skočili na sam vrh lestvice, Gorica pa je pri zmagi in dveh porazih.

V nedeljo trojni program

Za konec kroga se obeta pravi nogometni maraton, ko bodo na delu vsi trije evropski osmoljenci. Začelo se bo z ljubljanskim obračunom med Olimpijo in Bravom. Četa Dejana Grabića je v pretekli sezoni dodobra nagajala mestnim tekmecem. Dvakrat se je tekma končala neodločeno, enkrat pa so Šiškarji tudi zmagali. Bravo je pretekli krog ugnal Koper, kar pomeni, da tudi zmajem ne bo lahko. Vse prej kot to.

Trener Kopra Zoran Zeljković Foto: Aleš Fevžer

Ob 20.15 bo na sporedu dvojni program. Celjani bodo po dveh remijih lovili prvo prvenstveno zmago v tej sezoni. Gostili bodo Muro, ki so v pretekli sezoni dobili dobili tri medsebojne obračune, grofi le enega, na Bonifiki pa se bosta udarila tekmeca, ki sta se v pretekli sezoni vse do zadnjega borila za naslov. Kanarčki so potegnili kratko, zato bodo močno motivirani, da še zagrenijo začetek sezone aktualnim prvakom.