Nogomet 21. Apr 202123:29 > 22. Apr 2021 20:06 0 komentarjev

Nogometaši Manchester Cityja so še bližje naslovu angleškega prvaka. V 32. krogu so v Birminghamu z 2:1 premagali Aston Villo in imajo zdaj s tekmo več 11 točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem, mestnim tekmecem, Manchester Unitedom. Gostje so že po 20 sekundah povedli prek Johna McGinna, a so sinjemodri že v prvem polčasu prešli v prednost, ki je do konca niso več izpustili iz rok.

Sinje modri so prvi šok na tekmi doživeli že v 20. sekundi tekme, ko je John McGinn domače popeljal v vodstvo. Toda po prejetem golu so gosti povsem zagospodarili na igrišču, imeli 80-odstotno posest žogo, po zapravljeni priložnosti Riyada Mahreza pa hitro prišli do preobrata.

Izenačili so v 22. minuti, ko je Phil Foden izkoristil lep prodor in podajo z desne strani Bernarda Silve. Slednji je bil asistent tudi pri drugem golu gostov, dosegel ga je Rodri, ki je preskočil domačo obrambo in poslal žogo v mrežo.

Guardiola je po rdečem kartonu Stonsa izgubil živce:

V 44. minuti je City ostal z igralcem manj na igrišču, saj si je John Stones zaradi grobega prekrška prislužil rdeč karton. A na začetku drugega dela se številčna premoč Ville na igrišču ni poznala, Varovanci Pepa Guardiole so še naprej držali žogo v svoji posesti, v 57. minuti pa sta imeli ekipi na terenu spet isto število igralcev, kajti zaradi dveh rumenih kartonov je moral predčasno v slačilnico še Matty Cash.