Colorado bolje začel: Burakovsky junak prve finalne tekme

Hokej 16. Jun 20227:05 > 7:47 0 komentarjev

Po izenačeni tekmi so se prve zmage v finalni seriji Lige NHL pred domačimi gledalci razveselili hokejisti Colorada. Srečanje je v podaljšku odločil švedski napadalec Andre Burakovsky.

Že v prvi tretjini smo videli štiri zadetke. Po zadetkih Gabriela Landeskoga in Valerja Ničuškina so Plazovi povedli z 2:0, za goste iz Tampe znižal je Nick Paul, vseeno pa do domači na prvi odmor odšli s prednostjo dveh zadetkov, saj je v 18 minuti zadel še Artturi Lehkonen.

Druga tretjina je bil v znamenju branilcev naslova, Tampa Bay Lightning, ki so zadeli dvakrat in izenačili na 3:3. Mrežo domačih sta zatresla Ondrej Palat in Mihail Sergačjov.

V podaljšku hitro prišlo do odločitve

V zadnjem delu rednega dela ni bilo zadetkov, zato je zmagovalcu prve tekme finala Lige NHL odločal podaljšek. Po lepi akciji domačih je po minuti in 23 sekundah Coloradu zmago prinesel Andre Burakovsky. “Občutek je izjemen. Mislim, da so se res borili skozi celotno tekmo. V drugi tretjini smo psihološko malce padli, toda v tretji smo spet prišli na pravo raven,” je po tekmi dejal strelec odločilnega zadetka.

Odločilni zadetek:

Tudi druga tekma bo potekala pred navijači Plazov. Vroče bo ponovno v noči na nedeljo.