New York poskrbel, da se vse začenja znova

Hokej 25. Maj 20227:00 > 7:04 0 komentarjev

Potem ko je Carolina v drugem krogu končnice lige NHL vodila že z 2:0 v zmagah, so hokejisti New York Rangers na domačem ledu poravnali serijo na 2:2.

Rangerji so že po prvi tretjini četrte tekme vodili z 2:0, ko sta v polno zadela Frank Vatrano in Adam Fox. Ko je v drugi tretjini vodstvo na 3:0 povišal Mika Zibanejad, je bilo dokončno jasno, da tudi na drugi tekmi v gosteh za Hurikane ne bo kruha. Do konca srečanja je za goste sicer častni zadetek dosegel Teuvo Teravainen, domačini napadalec Andrew Copp pa je postavil končni izid 4:1.

Serija je zdaj izenačena na 2:2, zato se bodo prvaki iz Tampe še načakali, da bodo izvedeli, kdo se jim bo zoperstavil v konferenčnem finalu.

Vrhunci s tekme med New Yorkom in Carolino:

Edmonton na pragu konferenčnega finala

Krvnik Los Angeles Kings Edmonton Oilers je s tretjo zaporedno zmago nad Calgaryjem na pragu uvrstitve v polfinale lige NHL.

Kanadska ekipa je že v prvi tretjini povedla s 3:0. Gostje so sicer v drugo tretjino dobili z 2:0 in pred zadnjim dejanjem tekme začinili tekmo. Rasmus Andersson je z igralcem manj celo izenačil na 3:3, nato pa je odlični Ryan Nugent-Hopkins s svojim drugim zadetkom na tekmi odločil zmagovalca.

Dokončno je barko Plamen z zadetkom v prazno mrežo potopil Evander Kane, ki je tako kot Nugent-Hopkins dosegel dva zadetka. S tremi podajami se je izkazal tudi nemški zvezdnik Leon Draisaitl.