Slovenci nemočni proti odlični Italiji

Odbojka 25. Jun 202214:10 > 14:56
Evropski prvaki Italijani Slovencem niso dopustili priložnosti za maščevanje za poraz v finalu EuroVolleyja 2021. Foto: volleyballworld

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je v Ligi narodov na svoji sedmi tekmi zabeležila še četrti poraz. V Quezon Cityju na Filipinih so v ponovitvi finala EuroVolleyja 2021 brez pravega odpora (25:19, 25:16, 25:21) morali priznati premoč odlični Italiji, ki se je po porazu proti Japonski po hitrem postopku vrnila na zmagovita pota.

Čeprav je slovenski selektor Marka Lebedew po okužbi s koronavirusom ponovno v ekipi pozdravil Janija Kovačiča in Tončka Šterna, Avstralec po petdnevni karanteni z njim ni tvegal od začetka. Oba je pustil na klopi, v ogenj pa je poslal Žigo Šterna, Roka Možiča, Jana Klobučarja, Saša Štalekarja, Jana Kozamernika in Dejana Vinčića. Na mestu prostega igralca je ostal Alan Košenina.

Ponovitev finale EuroVolleyja se ni začel po slovenskih željah. Favorizirani Italijani so kljub porazu proti Japonski pokazali, da je njihova igra na zelo visokem nivoju, Slovenci pa jim niso mogli slediti. Prednost je le naraščala – bila je tudi 17:9, na koncu niza pa je bila prednost Azzurrom malce znosnejših 25:19.

Končnica prvega niza:

Lebedew kljub gladkemu porazu ni menjal postave. Italijani pa so tudi na začetku drugega niza ostali tisti, ki narekujejo ritem igre. Napadalni trojček Michieletto, Romano in Lavia je Slovencev povzročal obilico težav, ustaviti pa niso znali niti blokerjev, ki so dosegali točko za točko.  Slovenci so bili še najbližje pri izidu 7:8, nato pa se je ustavilo in evropski prvaki so se sprehodili do drugega.

Pomagala ni niti dvojna menjava, Vinčića in Klobučarja sta zamenjala Tonček Štern in Gregor Ropret, saj so Italijani drugi niz dobili še bolj gladko kot prvega 25:16. Edini razpoloženi igralec pri Sloveniji je bil Žiga Štern, kar je bilo za odlične Italijane veliko premalo.

Fotogalerija s tekme med Slovenijo in Italija (foto: Foto: volleyballworld):

Statistika strelcev:

Italija: Michieletto 16, Lavia 14, Galassi 7, Anzani 7, Romano 6, Pinali 5, Giannelli 5

Slovenija: Ž. Štern 12, Možič 11, Kozamernik 3, Klobučar 3, Bošnjak 2, Štalekar 2, Koncilja 2, T. Štern 1, Vinčić 1

Končnica drugega niza:

Lebedew je pred tretjim nizom opravil eno menjavo. Namesto Štalekarja je prišel na igrišče Danijel Koncilja, medtem ko je na mestu korektorja pustil mladega Možiča, Štern in Kovačič pa sta ostala med rezervisti. Slovenci so stik z Italijani držali do rezultata 7:8, nato pa so odlični italijanski odbojkarji spet pobegnili na varni razdaljo.

Za nekaj navdušenja je ob koncu niza s prihodom v igro poskrbel Črtomir Bošnjak, ki je očitno ljubljenec filipinskega občinstva. Vsak njegov dotik žoge so z navdušenjem pozdravili, v rezultatskem smislu pa se ni veliko spremenilo in evropski prvaki so se po porazu proti Japoncem hitro vrnili nazaj na zmagovita poraz.

Končnica tretjega niza:

Japonci spočili najboljše in nabrusili orožje za Slovence

Slovenske odbojkarje za konec turnirja na Filipinih čaka še obračun z Japonsko, ki je v soboto spočila prvo postavo proti Franciji, kar pomeni, da Slovence čaka zelo težko delo. Obračun se bo pričel ob 9. uri z neposrednim prenosom tudi na Sportklubu.