Šeško se je poigral z obrambo Ajaxa

Nogomet 19. Jul 202220:32 > 20:35 0 komentarjev
Benjamin Šeško. FOTO: Guliverimages.

Slovenski nogometni dragulj Benjamin Šeško ostaja vroč. 19-letni napadalec Red Bull Salzburga je na pripravljalnem obračunu proti slovitem Ajaxu v igro vstopil v drugem polčasu in se znova vpisal med strelce. Avstrijci so sicer prijateljski obračun izgubili z 2:3.

Slovenski reprezentant je suvereno kaznoval napako branilca, ki ga je tudi prisilil v napako z izvajanjem pritiska visoko na polovici nizozemskega kluba. Seanu Klaiberju je odvzel žogo, ga nato še preigral, v nadaljevanju je iz igre vrgel še Lisandra Magallana in z malce sreče matiral vratarja.

Gol Benjamina Šeška:

Proti Ajaxu je Salzburg sicer kljub golu Benjamina Šeška ostal brez zmage. Slovenski najstnik je le znižal na 2:3 in tako malce omilil poraz. Ob njegovem vstopu v igro ob polčasu je Salzburg sicer izgubljal z 1:2.

Šeško je bil natančen že pred dnevi, ko je zabil je prvi Salzburgov gol v sezoni 2022/23 in avstrijskim prvakom pomagal do napredovanja v pokalnem tekmovanju. Salzburg je v prvem krogu avstrijskega pokala s 3:0 premagal tretjeligaški Fugen.

Obračun med avstrijskim in nizozemskim prvakom je bil sicer odigran v Saalfeldnu, kjer je Ajax na pripravah pred novo sezono. Ta se bo za rdeče bike v prvenstvu začela že v petek, ko obrambo naslova odpirajo protu dunajskem Rapidu.

Naslednji teden nato Salzburžane čaka še ena odmevna preizkušnja. V sredo, 27. julija se bodo na domačem stadionu pomerili z velikim Liverpoolom, kar bo nova priložnost za Šeška, da opozori nase. Pred njim je po odhodu prvega napadalca iz lanske sezone Karima Adeyemija zagotovo izjemna sezona.