Šeško z novim golom pomagal Salzburgu do klubskega rekorda

Evropa 12. Sep 20219:30 > 9:43 0 komentarjev
Benjamin Šeško je v odlični strelski formi. FOTO: Guliverimage

Nogometaši Salzburga so v sedmem krogu avstrijskega prvenstva vpisali še sedmo zmago. V gosteh so bili s 3:1 boljši od Tirola, med strelce pa se je znova vpisal tudi slovenski reprezentant Benjamin Šeško.

Čeprav se je nogometno prvenstvo v Avstriji šele dobro začelo, Salzburg z velikimi koraki stopa proti novemu naslovu prvaka. Igralci s Solnograškega so v sedmem krogu vpisali še sedmo zmago in prednost pred najbližjim zasledovalcem Sturmom iz Gradca vsaj začasno povečali na deset točk.

Do novega uspeha so v soboto prišli na gostovanju v Innsbrucku, kjer so bili boljši od Tirola s 3:1. Med strelce se je znova vpisal tudi Benjamin Šeško, ki je dvoboj tokrat začel na klopi. Osemnajstletni napadalec je v igro prišel v 68. minuti, mrežo pa zatresel 20 minut pozneje, ko je tudi postavil končni izid.

Slovenski reprezentant, ki se po novem uvršča med najdražje nogometaše v svoji starosti kategoriji, je v letošnji sezoni v vseh tekmovanjih že pri desetih zadetkih. S tem se ob bok postavlja  najboljšima strelcema v ekipi Nicolasu Seiwaldu in Karimu Adeyemiju.

Rdeči biki pod vodstvom trenerja Matthiasa Jaissleja  v vseh tekmovanjih poraza sicer ne poznajo že deset tekem zapored, kar je nov klubski rekord.