Vlhova ugnala Shiffrinovo, Ana Bucik do devetega mesta

Getty Images

V Leviju na Finskem smo videli prvi ženski slalom v letošnji sezoni svetovnega pokala alpskih smučark. Zmage se je razveselila Slovakinja Petra Vlhova, najboljša Slovenka je bila Ana Bucik, ki je osvojila deveto mesto.

Po prvi vožnji je vodila Mikaela Shiffrin, ki si je privozila 21 stotink prednosti pred Slovakinjo Petro Vlhovo, manj kot sekundo pa je za Američanko zaostala le še Švedinja Frida Hansdotter (+0,73). V finale sta se uvrstili dve Slovenki. Ana Bucik je bila po prvi vožnji deveta, Maruša Ferk pa dvanajsta.

Finalno progo je postavil Denis Šteharnik, na njej pa se je sijajno znašla Slovakinja Vlhova, ki je še drugič zapored v neposrednem obračunu ugnala Američanko Shiffrinovo, ki je na drugi progi zapravila preveč časa v srednjem delu proge.

Bucikova se je na koncu razveselila devetega mesta in dobro začela sezono, Ferkova pa je v finalu nekoliko pokvarila svojo uvrstitev in na koncu osvojila 17. mesto.

Klara Livk je bila za finale prepočasna, Meta Hrovat pa je odstopila.

Finale bo ob 13.00, progo bo postavil Denis Šteharnik.