Shiffrinova ostaja slalomska kraljica

Alpsko smučanje 26. Nov 201720:24 > 20:27
Getty Images

Mikaela Shiffrin je zmagovalka drugega slaloma za svetovni pokal alpskih smučark v Killingtonu v Vermontu. Američanka je bila najhitrejša v obeh vožnjah, svojo prvo zmago v sezoni, 32. karierno, je slavila z veliko prednostjo 1,64 sekunde pred drugouvrščeno Slovakinjo Petro Vlhovo.

Če je na uvodnem slalomu sezone v Leviju Američanka Mikaela Shiffrin, branilka skupne zmage, aktualna svetovna in olimpijska prvakinja v disciplini ter nosilka malega globusa, morala priznati premoč Petri Vlhovi, je tokrat bila razred zase v obeh vožnjah. Po odstopu Švicarke Wendy Holdener, ki je bila druga na prvi progi, je tretje mesto pripadlo Avstrijki Bernadette Schild (+2,67), ki je bila tretja tudi v prvi vožnji, poroča STA.

Zelo dobro se je v finalu odrezala Vlhova, ki se je na drugo mesto zavihtela s petega izhodišča po prvi vožnji.

V finalni vožnji slaloma za svetovni pokal alpskih smučark v Killingtonu v ameriški zvezni državi Vermont sta nastopili dve slovenski tekmovalki. Maruša Ferk se je v drugo vožnjo prebila z 21. časom prve vožnje, Ana Bucik je vpisala 24. čas. Bucikova je v finalu napredovala in je tekmo končala na 17. mestu (+4,53). Ferkova pa je točke vpisala z 22. mestom. V finale se nista prebili Meta Hrovat in Tina Robnik.

Shiffrinova je po štirih tekmah na vrhu skupne razvrstitve s 305 točkami.