Tokrat Shiffrinova dominirala v Zagrebu

Twitter

Pred Zlato lisico v Kranjski Gori je zadnjo tekmo slaloma v ženski konkurencu zelo zanesljivo dobila Američanka Mikaela Shiffrin. Izmed Slovenk je bila najboljša Maruša Ferk na 18. mestu.

Mlada Američanka Mikaela Shiffrin, ki je v slalomu v letošnji sezoni praktično nepremagljiva je danes dobila slalom v Zagrebu in to z velikansko prednostjo, zmago je imela mlada slalomistka zagotovoljena že po prvi vožnji.

Pred drugouvrščeno Švicarko Wendy Holdener je imela kar 1,59 sekunde prednosti. Tretja je bila Frida Hansdotter, ki je za zmagovalko zaostala že za dobri dve sekundi (+2,11).

Med dobitnice točk sta se uvrstili tudi dve slovenski predstavnici. 18. mesto je zasedla Maruša Ferk z zaostankom +4,23 sekunde. Je pa Ferkova v finalu pridobila kar osem mest.

Po prvi vožnji je veliko obetala tudi Ana Bucik, ki pa ji prve vožnje nikakor v poznem popoldnevu ni uspelo ponoviti. Izgubila je namreč kar 13. mest in na koncu z zaostankom +4,83 zasedla 24. mesto.

Klara Livk je bila prepočasna za finale (34. mesto), Meta Hrovat pa je odstopila.

V soboto in nedeljo bo v Kranjski Gori na sporedu Zlata lisica.