Zmaga Franzu, Slovenci skromni

Getty Images

Prvi letošnji smuk za svetovni pokal v Lake Louisu se ni izšel po slovenskih žejah, zmage se je veselil Max Franz. Ženski veleslalom v Killingtonu je dobila Federica Brignone, Slovenke so ostale brez točk.

Max Franz je najboljši čas v Lake Louisu postavil startno številko ena. Avstrijec je imel na koncu 29 stotink prednosti pred Italijanom Christofom Innerhoferjem, ki je imel štartno številko dve. Na tretjem mestu je končal še en Italijan Dominik Paris.

Slovenski kvartet je bil daleč od boja z najboljšimi. Še najboljši je bil Martin Čater (31. mesto) tik za dobitniki točk, Boštjan Kline (40.), Klemen Kosi (48.) in Miha Hrobat (60.) pa so bili še nekoliko nižje.

Hrovatova odstopila v finalu
Na ženskem veleslalomu v Killingtonu je bila najhitrejša Federica Brignone. Italijanki sta družbo na stopničkah delali Norvežanka Ragnhilg Mowinckel, vodilna po prvi vožnji, in Avstrijka Stephanie Brunner. Slovenke so ostale brez točke. Ana Drev (33.) in Ana Bucik (53.) sta bili prepočasni za drugo vožnjo, Meta Hrovat pa je po 12. mestu v prvi vožnji v drugo naredila napako in odstopila.