Shiffrinova v Åreju dobila igro stotink, Štuhčeva 8.

Twitter

Prvo tekmo na Svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju v švedskem Åreju je dobila Američanka Mikaela Shiffrin, ki je dobila igro stotink na superveleslalomu. Ilka Štuhec je na koncu končala na 8. mestu.

Getty Images

Svetovno prvenstvo v alpskem smučanju v Åreju so odprla dekleta s superveleslalomom, ki je prinesel veliko zanimivega in predvsem boj stotink za najvišja mesta.

Razmere v Åreju so bile zelo težke, stopinje so bile konkretno pod ničlo za nameček pa je še močno pihalo, vendar kljub vsemu so gledalci lahko spremljali zanimiv superveleslalom, ki ga je na koncu najhitreje odpeljala tudi letos vrhunska Mikaela Shiffrin, ki je s časom 1:04,89 prišla na vrh in za samo dve stotinki prehitela drugo Sofio Goggio. Do bronaste medalje je prišla Švicarka Corinne Suter s petimi stotinkami zaostanka.

Za las je medaljo zgrešila Victoria Rebensbug, ki je na četrtem mestu zaostala za vodilno samo za sedem stotink. Ilka Štuhec je imela štartno številko 11. z nekaj napakami na progi je ob prihodu v cilj zasedla četrto mesto, v nadaljevanju pa je zaradi zelo izenačene tekme izgubila še nekaj mest in z zaostankom 0,26 sekunde končala na 8. mestu.

Tekmo je zaznamoval tudi grd padec Lindsey Vonn, ki se po svetovnem prvenstvu poslavlja od belih strmin.