ZLATA ILKA ŠTUHEC ostaja kraljica smuka!!!

Getty Images

Šampionka ostaja šampionka! Ilka Štuhec je uspela ubraniti in osvojiti še eno zlato medaljo na SP v alpskem smučanju. Danes ji je v Åreju uspela popolna vožnja, ki ji je prinesla zlato medaljo.

Ilka Štuhec je z današnjo odlično vožnjo na svetovno prvenstvu v alpskem smučanju v Åreju prišla do zlate medalje v smuku. Le to je osvojila že pred dvema letoma v St. Moritzu in tako naša šampionka ostaja zlata kraljica smuka.

Štuhčeva je imela startno številko devet in bila že na prvem vmesnem času 41 stotink pred Vonnovo, ki je startala kot tretja v ključnem srednjem delu je po skoku s seboj odnesla veliko hitrosti in postavila čas 1:01,74, ki mu ni bila blizu niti ena tekmovalka.

Še najbližje naši šampionki je bila Švicarka Corinne Suter, ki je zaostala za 0,23 sekunde. Tretja je bila Lindsey Vonn, ki se danes poslavlja od profesionalnega smučanja in na svoji zadnji tekmi je osvojila bronasto medaljo z zaostankom 0,49 sekunde.

V zgornjem delu proge je bilo tudi danes spet megleno in vetrovno, zato so smučarke tekmo začele s superveleslalomskega štarta. Smuk je bil res kratek.