Mayer v Kitzbühlu navdušil Avstrijce

Getty Images

Prvi del smučarskega praznika v Kitzbühlu je dobil Matthias Mayer, ki je bil najhitrejši na superveleslalomu. Na stopničkah mu družbo delata Christof Innerhofer in Beat Feuz. Najboljši Slovenec vnovič Boštjan Kline.

Mattihas Mayer slavi svojo drugo zmago v superveleslalomu za svetovni pokal in prvo na legendarni strmini v Kitbühlu. Avstrijcu se je najbolj približal Italijan Christof Innerhofer (+0,09), na tretjem mestu pa je prvo tekmo ta konec tedna v meki alpskega smučanja končal Švicar Beat Feuz (+0,44), četrti je Aleksander Aamodt Kilde, peti pa še en domačin Max Franz.

Na startu so bili tudi štirje Slovenci. Daleč največja pričakovanja je imel Boštjan Kline, ki je po večji napaki na samem začetku nato vse do konca lovil prav občutke in v cil prišel s 1,68 sekunde zaostanka za Mayerjem, kar je zadostovalo za 22. mesto, tik pred Marcelom Hirscherjem. Klemen Kosi je bil prepočasen za nove točke svetovnega pokala, medtem ko sta Martin Čater in Tilen Debelak odstopila.