Kriechmayr slavil v megleni Val Gardeni, Kosi 28.

Francis Bompard/Agence Zoom/Getty Images

Avstrijski smučar Vincent Kriechmayr je slavil v zelo težkih razmerah na tekmi v italijanski Val Gardeni.

Petkovo tekmovanje je večkrat prekinila gosta megla. V takšnih pogojih je bil najboljši Vincent Kriechmayr. Avstrijec je prišel do prve letošnje zmage in svoje pete v karieri v svetovnem pokalu.

Na drugem mestu je končal Norvežan Kjetil Jansrud. Na stopničke pa je kot tretji stopil tudi Nemec Thomas Dressen. Med najboljšo peterico sta se uvrstila še Mauro Caviezel in Dominik Paris.

Od petih Slovencev na štartu je do točk prišel le Klemen Kosi na 28. mestu. Martin Čater je bil 32., Boštjan Kline 37. in Miha Hrobat 44. Na štartu je bil še Tilen Debelak, ki pa s štartno številko 59 ni štartal, saj so tekmo zaradi slabe vidljivosti končali po 48 smučarjih.

Kriechmayr je zdaj s 312 točkami na prvem mestu v skupni razvrstitvi. Na drugem mestu je z 264 točkami Alexis Pinturault, na tretjem mestu pa Matthias Mayer z 257.

V soboto bo na progi Saslong še klasični smuk.