Še ena vrhunska uvrstitev Klineta, zmaga Feuzu

Getty Images

Organizatorji svetovnega prvenstva v alpskem smučanju so morali včeraj zaradi slabšega vremena odpovedati moški smuk, ki so ga izvedli danes. Svetovni prvak je postal Beat Feuz, najboljši Slovenec pa je bil Boštjan Kline, ki je končal na 7. mestu.

Feuz je s štartno številko 13 prehitel rojaka in branilca naslova Patricka Künga ter Kjetila Jansruda. Pozneje sta se na stopničke pred omenjeni dvojec uvrstila še Kanadčan Guay, v sredo svetovni prvak v superveleslalomu, in Avstrijec Franz. Za Feuzem, bronastim izpred dveh let, sta zaostala 12 oziroma 37 stotink.

Največji slovenski adut Boštjan Kline je nastopil s številko 8 in se uvrstil na sedmo mesto. Mariborčan je bil na vmesnem času po 43 sekundah celo najhitrejši med vsemi, na koncu pa je zaostal 52 stotink za zmagovalcem in le 15 stotink za medaljo. Zelo dobro je smučal tudi Miha Hrobat in se s štartno številko povzpel na 14. mesto.