Mikaela Shiffrin veleslalomski globus prepustila Francozinji

Alpsko smučanje 20. Mar 202213:00 > 13:28 0 komentarjev
Tessa Worley (Foto: Guliverimage)

Federica Brignine je dobila zadnji veleslalom letošnje sezone v Maribelu v Franciji. Italijanka je slavila pred rojakinjo Marto Bassino (+0,31) in Slovakinjo Petro Vlhovo (+0,37). Malega kristalnega globusa se je razveselila danes četrtouvrščena domačinka Tessa Worley (+0,45).

Tessa Worley je najboljša veleslalomistka letošnje sezone, potem ko je za 21 točk ugnala drugouvrščeno Saro Hector, ki je bila danes zgolj 14. Francozinja je bila po prvi vožnji na osmem mestu, v drugi pa smučala precej bolje in za vsega osem stotink sekunde zaostala za zmagovalnim odrom.

Na prvi progi se je najbolje odrezala Mikaela Shiffrin. Najboljša smučarka letošnje zime je bila na dobri poti, da velikemu kristalnemu globusu doda še veleslalomskega, a je v drugo zapravila visko prednost 82 stotink, na koncu pa za zmagovalko zaostala za 67 stotink sekunde, kar je zadostovalo zgolj za sedmo mesto.

Edina slovenska predstavnica na tekmi je bila Ana Bucik, ki je po prvi vožnji branila 20. mesto, na drugi progi pa pridobila štiri mesta in končala tik za petnajsterico (+1,99).

Meta Hrovat, ki se je zaradi poškodbe odpovedala finalu sezone v Franciji, je v veleslalomskem seštevku sezono sklenila na 20. mestu, Ana Bucik pa na 23. mestu.

16. Ana Bucik (Slo) 2:16,67 +1,99 1:09,08 1:07,59

– Točke za svetovni pokal na finalnih tekmah sezone osvoji le najboljših 15 na tekmi.