Kanadčanka porazila Shiffrin, Slovenki v drugo izgubili

Alpsko smučanje 18. Feb 202311:24 > 14:25 0 komentarjev

Zadnjo žensko preizkušnjo na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju je na veliko presenečenje dobila Kanadčanka Laurence Saint-Germain. Za 57 stotink je v slalomu premagala prvo favoritinjo Mikaelo Shiffrin, bron je pripadel Nemki Leni Duerr. Obe Slovenki v finalu sta v drugo poslabšali svojo uvrstitev, Ana Bucik je s šestega padla na 9. mesto, Neja Dvornik pa s 16. na 21.

28-letna Kanadčanka Laurence St-Germain je za veliko presenečenje poskrbela že v prvi vožnji, ko je s startno številko 18 prismučala na tretje mesto, 61 stotink za vodilno Mikaelo Shiffrin. V drugo je tekmovalka, ki je v letošnji sezoni najvišje končala na sedmem mestu v Špindlerjevem Mlinu, odpeljala fantastično vožnjo, ki ji najboljši po prvi vožnji – Shiffrin in Wendy Holdener nista bili kos.

Prva je zaostala 57 stotink sekunde in osvojila srebrno kolajno (že šesto slalomsko kolajno na SP), Švicarka pa je po odličnih vmesnih časih odstopila.

Bron je pripadel Nemki Leni Duerr, ki je na tretjem mestu zaostala 69 stotink, le dve stotinki do najnižje stopničke pa sta zmanjkali Norvežanki Mini Fuerst Holtmann, ki je napadla z desetega mesta.

Saint-Germain še nikoli v karieri ni stala na zmagovalnem odru, na najpomembnejši tekmi sezone pa je prepričljivo ugnala vso konkurenco. “To je noro. Seveda tega nisem pričakovala. Bila sem izjemno živčna, skoraj mi je bilo slabo. Naredila sem nekaj napak, vendar sem si ponavljala ‘pripelji dol’, ‘pripelji dol’, ‘pripelji dol’, kar je na koncu delovalo,” je dejala presrečna Kanadčanka.

Najboljše tri s slalomske preizkušnje SP. Foto: Guliverimage

V finalu sta nastopili dve Slovenki. Ana Bucik je imela po prvem delu šesto izhodišče, v drugem nastopu pa je izgubila tri mesta in končala na devetem mestu (+1,22). Nekaj mest je v drugi vožnji izgubila tudi Neja Dvornik, ki je s 16. mesta zdrsnila na 21. (+1,96).

“Zadovoljna sem s pristopom, s tem da sem napadala. Žal mi je napake pri prehodu v ravnino, ko sem imela namen malce bolj spustiti, a sem ostala zadaj in bila malo pozna. Izgubila sem nekaj hitrosti in to se je poznalo do cilja,” je misli za SZS strnila Bucik. Dvornik pa je dodala: “Ne vem točno, kaj se je dogajalo, ne najdem besed. Poskušala sem prikazati svojo najboljšo vožnjo v tem trenutku, a mi ni uspelo.”

Preostali Slovenki – Anja Oplotnik in Nika Tomšič – sta bili prepočasni za preboj v prvo trideseterico. Prva je na koncu zasedla 34. mesto (+6,34), druga pa je v drugi vožnji odstopila.

Ženskega sporeda na SP v Franciji je tako konec, jutri bodo s šampionatom z moškim slalomom sklenili še moški. Naslednje tekme smučarke čakajo 25. in 26. februarja v Crans Montani (smuk in superveleslalom). Tam bo znova na delu tudi Ilka Štuhec.