Tokrat bolj skromen začetek za mariborsko šampionko

Alpsko smučanje 14. Dec 202217:31 0 komentarjev

Slovenska alpska smučarka Ilka Štuhec je danes opravila prvi preizkus smukaške proge pred petkovim ženskim smukom za svetovni pokal v St. Moritzu v Švici. Mariborčanka je vpisala 30. čas treninga (+2,94). Upoštevajoč dejstvo, da devet tekmovalk pred njo ni pravilno prevozilo proge, je bila slovenska tekmovalka 21.

Najhitrejša je bila Američanka Isabella Wright, ki pa proge ni prevozila pravilno. Druga je bila Italijanka Sofia Goggia (+0,32), zmagovalka obeh smukov v Lake Louisu, tretja je bila Avstrijka Christina Ager (+0,59).

Ilka Štuhec je bila na obeh uvodnih smukih sezone zelo hitra, obakrat je zasedla peto mesto.

Slovenska predstavnica v hitrih disciplinah je bila na smukih v St. Moritzu najboljša s prvim mestom na svetovnem prvenstvu leta 2017, ko je osvojila prvega od dveh naslovov smukaške svetovne prvakinje.

V St. Moritzu bodo izpeljali dva smuka, v petek in soboto, ter v nedeljo še superveleslalom.

Tudi za moške trojni spored

Alpski smučarji so v italijanskih Dolomitih, kjer jih v Val Gardeni prav tako čaka trojni tekmovalni spored. Uradni preizkus proge pred smukom so opravili v torek. Najboljši Slovenec je bil Miha Hrobat (+1,46) na 27. mestu, Martin Čater (+3,92) je bil 66.

Najhitrejši je bil Francoz Nils Allegre. Zmagovalec prvih dveh smukov sezone v Lake Louisu in Beaver Creeku, Norvežan Aleksander Aamodt Kilde, je bil na edinem preizkusu smukaške proge Saslong 14. (+0,81).

Sredin trening so odpovedali. V četrtek bodo skušali izpeljati prvega od dveh smukov, nadomestnega iz Beaver Creeka. V petek bo na sporedu superveleslalom, v soboto smuk.

Bližnja Alta Badia bo v nedeljo in ponedeljek prizorišče dveh moških veleslalomov. Slovenski as Žan Kranjec bo na progi Gran Risa lovil nove stopničke. Kranjec je bil drugi na uvodnem veleslalomu v Söldnu, v Val d’Iseru se je z 11. časom prve vožnje zavihtel na stopničke s tretjim mestom.

Kranjec je pred petimi leti v Alta Badii s tretjim mestom osvojil svoje prve stopničke v svetovnem pokalu, dosežek je nato ponovil še na veleslalomu leta 2019.

Podaljšani tekmovalni konec tedna v Dolomitih se bo sklenil s torkovim nočnim moškim slalomom pod žarometi v Madonni de Campiglio