Zmaga Francozinji, Meta Hrovat obležala pred ciljno areno

Alpsko smučanje 6. Mar 202214:34 > 19:28 0 komentarjev

V Lenzerheideju v Švici je bil na sporedu sedmi veleslalom v letošnji sezoni svetovnega pokala v alpskem smučanju, ki ga je dobila Francozinja Tessa Worley (2:02.35). Drugo mesto je osvojila Italijanka Federica Brignone (+0,29), tretja pa je bila vodilna smučarka po prvi vožnji, Švedinja Sara Hector (+0,31). Najboljša Slovenka je bila Andreja Slokar na 15. mestu (+3,17).

Worley je bila na prvi progi tretja v drugi pa za 29 stotink sekunde prehitela do tedaj vodilno Brignone, ki je z odlično drugo vožnjo pridobila tri mesta in se prebila na zmagovalni oder.

Slovenske smučarke so bile po prvi vožnji v odličnem položaju. Kar štiri so se uvrstile v finale, najboljša vožnja pa je uspela Meti Hrovat, ki je branila četrto mesto. A Kranjskogorčanki se je v spodnjem delu premerila napaka, saj je zagrabila količek, grdo padla in obležala pred ciljno areno.

Ob pomoči delavcev ob progi se je vendarle sama umaknila s proge, a videti je, da se je vseeno poškodovala. S Smučarske zveze smo dobili potrditev, da bo Gorenjka jutri (ponedeljek) v Ljubljani opravila magnetno resonanco. Ta bo pokazala, za kako hudo poškodbo gre.

Brez uvrstitve je ostala tudi osma po prvi vožnji Tina Robnik, tako da je bila najboljša Slovenka danes Andreja Slokar na 15. mestu. S 25. mestom je do točk prišla tudi Neja Dvornik (+4,92), že v prvi vožnji pa do cilja ni prismučala Ana Bucik.

Svoj nastop na prvi progi je že po nekaj zavojih zaključila tudi Slovakinja Petra Vlhova, ki bo v boju za veliki kristalni globus še povečala zaostanek za vodilno smučarko zime Mikaelo Shiffrin, ki je bila četrta. Na startu sicer ni bilo niti Švicarke Lare Gut-Behrami, ki se je zaradi bolečin v kolenu odločila, da ne bo nastopila.