Goggia nadaljevala dominacijo, Štuhčevi rezultat sezone

Alpsko smučanje 18. Dec 202113:45 > 15:45 1 komentar
Sofia Goggia. Foto: Marco Trovati - AP Photo via Guliver

V francoskem Val d'Iseru je bil na sporedu tretji ženski smuk letošnje sezone. Znova je slavila Sofia Goggia, ki je s četrto zmago letos prevzela vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala. Ilka Štuhec je odpeljala najbolje letos, končala je na petem mestu.

Italijanka je po vrnitvi po poškodbi v izjemni formi. Po dveh smukaških in eni superveleslalomski zmagi v Lake Louisu ter prvem in drugem mestu v Sankt Moritzu je vrhunsko raven smučanja prenesla tudi v Val d’Isere.

Tokrat ji je najbližje prišla Američanka Breezy Johnson (+0,27), manj kot sekundo je zaostala le še Mirjam Puchner (+0,91). Daleč najboljšo vožnjo v sezoni je prikazala tudi Slovenka Ilka Štuhec, ki je dolgo časa držala položaj med najboljšimi tremi. Z vožnjo je bila zadovoljna: “Seveda sem zadovoljna. Vožnja je bila dobra, seveda pa bi se dalo kakšen del odpeljati še bolje in hitreje.”

Nekaj časa je celo dišalo po prvih stopničkah Štuhčeve v svetovnem pokalu po januarju 2019, na koncu pa je osvojila peto mesto. Odlično je smučala predvsem v zgornjem, drsalnem delu, nato pa v srednjem in spodnjem delu vendarle ni izgubljala preveč. Peto mesto je njen daleč najboljši rezultat v sezoni 2021/22, do zdaj je bila najvišje na smuku v Lake Louisu, ko je zasedla 16. mesto.

Solidno je svojo nalogo danes opravila tudi druga Slovenka Maruša Ferk. Z zaostankom 2,62 sekunde je končala kot trideseta in za las ujela zadnjo točko za svetovni pokal.

Goggia je z današnjo zmago prevzela vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala, pred drugo Mikaelo Shiffrin ima 10 točk prednosti. (535:525). Jutri bo v Savojskih Alpah še superveleslalom z začetkom ob 11. uri.