Vlhova gladko zmagala, odprt boj za veleslalomski globus

Alpsko smučanje 11. Mar 202216:02 > 19:42 0 komentarjev

V Areju je na sporedu še predzadnji veleslalom sezone. Petra Vlhova je z veliko prednostjo zmagala. Druga je bila Marta Bassino, tretja pa Mikaela Shiffrin. V finalu so nastopile tri Slovenke, Ana Bucik, Andreja Slokar in Tina Robnik. Ostaja pa odprt boj za veleslalomski globus, saj je Sara Hector odstopila, tako da ima sedaj zgolj še pet točk prednosti pred Tesso Worley.

Vlhova je po prvi vožnji vodila s prednostjo zgolj treh stotink pred Marto Bassino, ki pa na drugi progi ni bila kos Slovakinji. Zaostanek Italijanke je na koncu znašal kar 1,24 sekunde.

Vodilna v veleslalomskem seštevku in olimpijska prvakinja, domačinka Sara Hector, je bila po prvi vožnji na tretjem mestu, a je v finalu odstopila in ostala brez uvrstitve.

To je izkoristila Shiffrin, šesta po prvi vožnji, in skočila na oder za zmagovalke. Shiffrin je sicer za Vlhovo zaostala 1,70 sekunde.

Napet boj za veleslalomski globus

Francozinja Tessa Worley je s četrtim mestom zmanjšala zaostanek za Hector v boju za veleslalomski globus. Švedinja (522 točk) bo v Meribelu na veleslalomskem zaključku sezone branila zgolj pet točk prednosti pred Worley.

Shiffrin (1216 točk) je ubranila vodstvo v skupnem seštevku. Vendar pa njena prednost pred Vlhovo na drugem mestu znaša le še 77 točk. V Areju bo v soboto na sporedu še slalom, v katerem je Vlhova, ki je že osvojila slalomski seštevek, prva favoritinja za zmago.

Drugo vožnjo so si zagotovile tri Slovenke od štirih, Ana Bucik, Andreja Slokar in Tina Robnik s 17., 21. in 26. časom. Bucik je v finalu pristala na 20. mestu (+4,03), Robnik je tekmo končala kot 21. (+4,18), Slokar pa je po veliki napaki pristala na 27. mestu z velikim zaostankom 6,80 sekunde. Neja Dvornik je odstopila v prvi vožnji.

Bucik ujela nastop na finalu

Ob odsotnosti najboljše slovenske veleslalomistke Mete Hrovat, ki je zaradi poškodbe že končala sezono, bo edina slovenska predstavnica na zadnjem ženskem veleslalomu sezone v Franciji prihodnji teden Bucik, ki je z 21. mestom v seštevku discipline še ujela petindvajseterico, ki se bo merila na zadnji ženski veleslalomski tekmi svetovnega pokala 2021/22.

Bucik bo na finalu sezone v Franciji nastopila tudi v slalomu, saj v slalomskem seštevku zaseda odlično šesto mesto.

Hrovat, ki se je odpovedala nastopu na finalu sezone v Courchevel/Meribelu, je v posebnem seštevku discipline trenutno 18., Slokar in Robnik pa sta na 30. oziroma 31. mestu. Dvornik je v seštevku discipline 46.