Dvojna francoska zmaga v Anterselvi, Slovenke skromne

Biatlon 21. Jan 202216:02 > 16:14 1 komentar
Justine Braisaz-Bouchet. Foto: AP Photo/Matthias Schrader via Guliverimage

Francozinja Justine Braisaz-Bouchet je osvojila individualno biatlonsko preizkušnjo v Anterselvi. Slovenske biatlonke so ostale brez točk.

Za Justine Braisaz-Bouchet je to tretja zmaga v karieri. Zmagovalka je za 51 sekund ugnala rojakinjo Julio Simon, tretje mesto je osvojila Švedinja Mona Brorsson.

Slovenke so bile znova skromne in so ostale brez točk. Najboljša je bila Polona Klemenčič, ki je osvojila 60. mesto, zgrešila je pet tarč. Nika Vindišar se je prav tako s petimi zgrešenimi streli uvrstila na 74. mesto, Tais Vozelj je s sedmimi napakami končala na 94. mestu.

V Anterselvi se bo spored tekem svetovnega pokala na zadnji postaji pred olimpijskimi igrami v soboto nadaljeval s tekmama s skupinskim startom na 15 km za moške ter štafeto 4 x 6 km za ženske.