Izvrstno zaprtje poglavja ‘Sapporo’ v režiji bratov Prevc

Smučarski skoki 22. Jan 20236:15 0 komentarjev
Domen Prevc; FOTO: Guliverimage

Na nedeljski tekmi smučarjev skakalcev v japonskem Sapporu je imela Slovenija kar štiri tekmovalce uvrščene med elitno deseterico. Najbolje sta nastopila brata Prevc, Domen je presenetljivo zasedel četrto, Peter pa šesto mesto.

Po prvi seriji je najbolje kazalo Timiju Zajcu, ki je skočil na tretje mesto, le za Halvorjem Egnerjem Granerudom in domačinom Rjojujem Kobajašijem.

Med deseterico sta bila še Peter Prevc (8.) in Žiga Jelar (10.), uvrstitve v finale pa so se od slovenskih orlov razveselili še Domen Prevc (12.), Anže Lanišek (14.) in Lovro Kos (20.). Edini, ki se mu prvi poskus ni posrečil, je bil – včeraj najboljši deseti – Žak Mogel, ki je s skokom 119.5 metra pristal na končnem 40. mestu, izven finala.

Zajc in Jelar bosta težko zaspala

V drugo je najdlje zajadral mlajši Prevc. Domnu se je posrečil polet, dolg 140 metrov, tretja daljava finalne serije ga je pripeljala tik pod stopničke. Napredoval je tudi “Pero”, s skokom 130 metrov je pridobil dve mesti, naprej se je pomaknil tudi Lanišek (132,5 metra), ki je bil na koncu lahko zadovoljen z 9. mestom.

V finalni seriji so Zajca izdali živci. Ljubljančan je pristal pri le 121 metrih in namesto odra za zmagovalce se mora zadovoljiti z desetim mestom. Lovro Kos je z dvema skokoma 133 metrov zaključil kot šestnajsti, Jelarju pa se je finalni nastop povsem ponesrečil (98.5 m), za 28. mesto je dobil tri točke za svetovni pokal.

Izjava Domna Prevca:

“Pred finalnim skokom sem se samo osredotočil na svoje glavne naloge. Malo prej sem razmišljal tudi o dopustu. Zagotovo je to, da je bila glava prazna, da sem šel sproščeno, pripomoglo k temu, da sem bil res uspešen na tej tekmi. Pred tekmo sem pričakoval samo rezultat med prvo trideseterico, že tega bi bil zelo vesel, tako da sem tega četrtega mesta sploh vesel.”

Tokrat zmaga ostaja doma, na najvišjo stopničko je stopil Rjoju Kobajaši, ki je za kar 12 točk ugnal Graneruda, vodilni v svetovnem pokalu Dawid Kubacki je bil tokrat šele enajsti. V drugo je pristal pri 125 metrih. Na tretjo stopničko je stopil Nemec, Markus Eisenbichler.

Skakalna karavana se zdaj seli na Kulm, kjer bodo prihodnji konec tedna na sporedu smučarski poleti z dvema posamičnima tekmama.