Zmagovita vrnitev Marca Odermatta

Alpsko smučanje 28. Jan 202311:01 0 komentarjev

Marco Odermatt je v Cortini d’Ampezzo dobil peti superveleslalom sezone. Švicar je s časom 1:25.57 za 35 stotink sekunde in klub težavam s kolenom ugnal drugouvrščenega Norvežana Aleksandra Aamodta Kildeja. Izkazal se je Slovenec Miha Hrobat s 25. mestom. Kranjčan se je med dobitnike točk prebil s številko 53 na startu.

Kilde, ki je dobil zadnji superveleslalom v Wengnu, je moral tokrat priznati premoč švicarskemu kolegu, ki se je na smučarske proge vrnil po poškodbi v Kitzbühlu in z zmago še povečal svojo prednost v skupnem seštevku svetovnega pokala. Odermatt je prišel do svoje 18. zmage v svetovnem pokalu, sedme superveleslalomske. V tej sezoni je zmagal že na treh superveleslalomih od petih. Najhitrejši je bil tudi v Lake Louisu in v Bormiu. Za presenečenje je danes poskrbel domačin Mattia Casse (+0,49), ki je zasedel tretje mesto.

Prvi slovenski nastop je bil pri številki 24, ki jo je nosil Martin Čater. Celjan na tehnično zahtevni in zaprti postavitvi ni bil konkurenčen najboljšim.

Z zaostankom 2,88 sekunde je ciljno črto prevozil z 19. časom, od do takrat uvrščenih je prehitel le Italijana Dominika Parisa. Do konca je izpadel iz prve trideseterice in na 41. mestu ostal brez točk.

Odstopilo kar 15 tekmovalcev

Smučarjem, ki niso vešči veleslalomskih zavojev, je postavitev na sicer ženski progi delala velike preglavice. Odstopilo je 15 tekmovalcev.

Medtem ko je imel Čater precej težav, pa se je na progi upoštevajoč slabo startno izhodišče dobro odrezal drugi Slovenec na startu. Hrobata se je na progo pognal s startno številko 53 in je celo bil konkurenčen prvi deseterici. Ob zadnjem merjenju vmesnega časa je imel denimo peti najhitrejši čas.

Kranjčan se je s končnim zaostankom 1,62 sekunde prebil na 25. mesto. To je njegov najboljši superveleslalomski izid v tej sezoni. Osvojil je šest točk za točkovanje svetovnega pokala.

V Cortini d’Ampezzo bo v nedeljo na sporedu še en moški superveleslalom. Pred svetovnim prvenstvom v alpskem smučanju v Courchevelu in Meribelu od 6. do 19. februarja alpske smučarje čaka le še specialni slalom naslednjo soboto v Chamonixu.