Ob robu začetka nove smučarske sezone, ki sta ga z zmagama zaznamovala Mikaela Shiffrin in Marco Odermatt, v karavani odmevajo tudi zapisi v knjigi Petre Vlhove.
Moja cesta k velikemu globusu. Naslov avtobiografije, ki jo je Petra Vlhova svojim navijačem ponudila na pragu olimpijske sezone. Prvi izvlečki iz vsebine, ki dvigujejo prah, so povezani predvsem z zdaj že nekdanjim trenerjem. Livio Magoni, po novem trener Mete Hrovat, je namreč deležen precejšnje pozornosti.
“Prve tri sezone najinega sodelovanja so bile izjemne. Pokazal mi je nov svet. Z njim sem spoznala, kako na tej ravni vse skupaj deluje. Nato pa se je začel masaker. Z menoj je ravnal kot s strojem. Ni upošteval mojih čustev. Bilo je bolno,” se glasi izsek najbolj udarnih besed Petre Vlhove, namenjene Magoniju.
Konec sodelovanja
Magoni, sicer tudi nekdanji trener v ekipi Tine Maze in pozneje v italijanski ženski reprezentanci, se je moral od slovaškega tabora posloviti po končani pretekli sezoni. Sodu je dno izbil intervju za časnik Corriere della Sera, v katerem je v ostrem tonu spregovoril o Vlhovi in privzdignil Mazejevo ter italijanske smučarke.
“Jokala sem, vpila po telefonu, bila sem jezna. To je bil grenak priokus mojega veselja ob osvojenem globusu. Poklicala sem brata Borisa Vlho in mu dejala, da želim prekiniti sodelovanje z Magonijem,” opisuje nekdanja svetovna prvakinja v veleslalomu.
Spravljivi oče Vlha
O Magoniju je pred dnevi v Söldnu spregovoril tudi Igor Vlha, tekmovalkin oče in vodja spremljevalne ekipe. Njegov pogled je vendarle nekoliko širši. Izpostavil je namreč dejstvo, da je italijanski strokovnjak odigral ključno vlogo pri preoblikovanju Vlhove iz slalomsko nadarjene smučarke do vsestranske tekmovalke in zmagovalke skupnega seštevka.
“Vedno bo ostal v mojem srcu. Rad ga imam. Opravil je svoje delo. A v športu je tako, da se po doseženem cilju eno poglavje zapre,” je črto pod sodelovanje z Magonijem potegnil Vlha.
Olimpijska kolajna pred globusom
Petra Vlhova je sicer novo sezono začela s sobotnim tretjim veleslalomskim mestom v Söldnu, za zmagovalko Mikaelo Shiffrin in Švicarko Laro Gut-Behrami. Čeprav gre prav med temi tremi smučarkami iskati zmagovalko skupnega seštevka svetovnega pokala, pa v slovaškem taboru dokaj enotno zagotavljajo, da drugi zaporedni veliki globus ni osredji cilj.
“Ta sezona je olimpijska, zato smo povsem osredotočeni na Peking,” je v Söldnu slovaškim novinarjem zatrdil Magonijev naslednik Mauro Pini. Švicarski trener se ob tem zaveda, da njegova 26-letna varovanka še nima olimpijske kolajne. Hkrati pa lahko izkušnje črpa tudi iz obdobja, ko je sodeloval s Tino Maze. Andrea Massi ga je namreč v svoj štab povabil v prelomnih trenutkih sezone 2013/14, vrhunec sodelovanja pa sta bili dve zlati kolajni v Sočiju.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje