Prva zmaga v nedokončani zgodbi Andreje Slokar

Alpsko smučanje 30. Jun 202610:02 0 komentarjev
Andreja Slokar. Foto: Aleš Fevžer

Po še drugi hudi poškodbi kolena se je slovenska smučarska reprezentantka Andreja Slokar vrnila na sneg. Smučarska kariera je zanjo nedokončana zgodba.

Nasmeh Andreje Slokar ob prvih smučarskih zavojih po skoraj osmih mesecih je bil zelo pomenljiv. Za 28-letno Ajdovko je bila to velika etapna zmaga na poti do vrnitve na smuči. Pot, žal, pozna, saj se je v podobnem položaju znašla že leta 2022.

Tokrat so se sanje o napadu na olimpijsko kolajno zanjo razblinile 7. novembra, ko si je vnovič poškodovala kolenske vezi. Sledila sta operacija in vrnitev na pot rehabilitacije. Vmes so jo, kot nam je priznala sredi zime, prevevale tudi misli o upokojitvi.

“Postavila sem se na noge, pripravila sem se na olimpijsko sezono, po letih garanja se je moja smučarska podoba začela sestavljati, nato pa je sledila kruta klofuta. Jasno, vprašala sem se, ali ima vse skupaj še sploh smisel. A na koncu sem spoznala, da imam ta šport preveč rada,” nam je dejala Andreja in svojo smučarsko kariero označila za nedokončano zgodbo.

Po prvotnih in najbolj optimističnih načrtih je sicer vrnitev na sneg načrtovala že aprila, a si je zabičala, da ne bo prehitevala dogodkov. Čas je namreč tokrat njen zaveznik. Vrnitev skuša opraviti z odliko, ob tem pa se je naslonila na uveljavljene strokovnjake.

Na prelazu Stelvio, kjer se je prvič po novembru nagnila v zavoj, ji je družbo delal trener Stefano Costazza. Z njo ostajajo tudi dolgoletni fizioterapevt Timi Kostrevc, serviser Luca Valenti ter strokovnjak za telesno pripravo in svetovalec Andrea Massi.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!