Ljubno: Lundbyjeva do šeste zaporedne zmage

Facebook

Smučarske skakalke formo pred olimpijskimi igrami pilijo na tekmah svetovnega pokala v Sloveniji. Sobotno tekmo v Ljubnem je dobila Norvežanka Maren Lundby

Maren Lundby je tudi na tekmi v Ljubnem dokazala, da je trenutno v šampionski formi. To je bila že njena šesta zaporedna zmaga v svetovnem pokalu.

Drugo mesto je osvojila Nemka Katharina Althaus, tretja pa je bila Japonka Sara Takanaši. Lundbyjeva je z novo zmago še povečala prednost v skupnem seštevku za svetovni pokal.

V finale se je uvrstilo kar šest Slovenke, najbolje pa se je odrezala Ema Klinec, ki je tekmo končala na 6. mestu. Le mesto zanjo se je uvrstila Nika Križnar. Urša Bogataj je bila 12., Špela Rogelj 13., Maja Vtič 24., Jerne Brecl pa je osvojila 27. mesto.