Bogataj dobila kvalifikacije, štiri Slovenke med peterico

Smučarski skoki 11. Mar 202216:58 0 komentarjev

Olimpijska prvakinja v smučarskih skokih Urša Bogataj (131,1 točke) je prepričljiva zmagovalka kvalifikacij za predzadnjo tekmo sezone svetovnega pokala v Oberhofu. Uspešne so bile tudi preostale slovenske skakalke; Špela Rogelj (120,2) je bila tretja, Nika Križnar (116,7) četrta, Ema Klinec (116) pa peta.

Na tekmo sta se uvrstili tudi dvakratna mladinska svetovna prvakinja Nika Prevc (87,2 točke) s 26. in Jerneja Brecl (71) s 35. mestom.

Po odpovedi dveh ruskih prizorišč je Oberhof za skakalke zadnja postojanka sezone. Predzadnja tekma sezone skakalke čaka v soboto s prvo serijo ob 13.30, sezono pa bodo končale v nedeljo z začetkom prve serije ob 14.45.

Slovenske skakalke imajo v pokalu narodov, enem glavnih ciljev sezone, pred najbližjimi zasledovalkami Avstrijkami zdaj 428 točk naskoka. To je po zadnjih res izjemnih sezonah še edina lovorika, ki manjka v vitrini slovenskih skakalk.