Legendarni Ahonen iz “dnevne sobe” skočil do medalje

Smučarski skoki 16. Jan 202216:30 0 komentarjev
Janne Ahonen. Foto: Guliverimage

Antti Aalto je postal finski prvak v smučarskih skokih. Tekmovanje so izvedli v nedeljo na skakalnici v Lahtiju. Drugo mesto je zasedel Eetu Nousiainen, največ pozornosti pa je požel dobitnik bronaste medalje. Skoraj 45-letni Janne Ahonen je stal na najnižji stopnički zmagovalnega odra. V kakšnem stanju so smučarski skoki trenutno na Finskem priča dejstvo, da se je Ahonen že pred tremi leti poslovil od aktivnega skakanja.

Po prvi seriji je bil v vodstvu Antti Aalto s 121 metri. Takoj za njim Eetu Nousiainen (119 m). Omenjena dva skakalca sta imela pred ostalimi veliko točkovno prednost. Kasperi Valto je bil tretji (113 m), Kalle Heikkinen (111 m) je bil četrti, Vilho Palosaari (110,5 m) peti, Janne Ahonen (110 m) pa šele na šestem mestu.

Prav dvakratni zmagovalec svetovnega pokala se je izkazal za junaka finalne serije. V drugi seriji je pristal pri 116 metrih in tekmo končal na tretjem mestu.

V dvoboju za finski naslov se je izkazal Antti Aalto (122,5 m), ki je na koncu za 12 točk prehitel Eetu Nousiainena (119,5 m).

V ženski konkurenci je zlato osvojila Jenny Rautionaho (103,5 m in 115,5 m). Drugouvrščeno Julijo Kykkaenen je premagala s 44,9 točke prednosti. Julia Tervahartiala (88 m in 88 m) je bila tretja; Nastopile so zgolj tri tekmovalke!