Premierne stopničke Ceneta Prevca v Willingenu

Smučarski skoki 30. Jan 202217:30 > 18:38 0 komentarjev
Cene prevc

Norvežan Marius Lindvik (140 m in 144,5 m, 243,8 točk) je v Willingenu v Nemčiji dobil zadnjo tekmo svetovnega pokala v smučarskih skokih pred pričetkom olimpijskih iger v Pekingu. Drugo mesto je osvojil Nemec Karl Geiger (139,5 in 140 m, 238,7), tretje pa vodilni po prvi seriji, Slovenec Cene Prevc (148 m in 133,5 m, 235,6).

Slovenski smučarski skakalec Cene Prevc se je na skakalnici v Willingenu razveselil svoji prvih posamičnih stopničk v svetovnem pokalu in potrdil izvrstno formo pred pričetkom olimpijskih iger prihodnji teden v Pekingu. Petindvajsetletniku je po prvi seriji kazalo še precej bolje, saj je vodil, a se moral po skoraj 15 metrov krajšem skoku v primerjavi s prvo serijo na koncu zadovoljiti s tretjim mestom.

Skakalec iz Dolenje vasi je v Willingenu kot del mešane ekipe slavil že v petek skupaj z Anžetom Laniškom in Emo Klinec ter Uršo Bogataj, obenem pa je dopolnil današnji slovenski uspeh, potem ko je na tekmi z eno serijo v ženski konkurenci slavila Nika Križnar.

Sedaj lahko mirno odpotujejo na Kitajsko

“Vse je enkrat prvič! Zelo sem vesel stopničk. Sploh prvi skok je šel zelo lepo ‘po luft’. Hitro sem se pošalil, da je šla Nika Križnar čez 150 metrov in to ni nikomur podobno, da me ženska preskoči. Rezerve torej so,” se je uspeha razveselil Cene Prevc.

V finalu so nastopili še štirje Slovenci. Z devetim mestom je bil drugi najboljši Timi Zajc (130,5 m in 137 m, 207,1) tik za njim se je uvrstil Lovro Kos (128 m in 138,5 m, 206,7), na repu petnajsterice pa je končal Anže Lanišek, potem ko je v drugi seriji pridobil šest mest. Z 20. mestom je do točk prišel tudi Peter Prevc (124,5 m in 127 m, 179,6), brez nastopa v finalu pa je ostal včeraj sedmi Žiga Jelar, ki je zasedel 35. mesto (114,5 m, 70,1).

“Končno tudi prve stopničke za Ceneta, mislim, da si jih je kar zaslužil. Kar nekaj tekem so se mu izmikale, zdaj pa se mu je sestavilo in je bil odličen tretji. Preostali fantje so skakali solidno, ne najboljše. Ponovno imamo tri med deset, Timi deveti po včerajšnjih težavah, Lovro deseti, osmoljenec Anže z zelo dobrim skakanjem danes, predvsem v finalu, mu je zmanjkalo podpore. Mislim, da smo s skakanjem lahko zadovoljni in mirno lahko odpotujemo na Kitajsko in se veselimo olimpijskih iger,” pa je nastope svojih skakalcev ocenil glavni trener Robert Hrgota.

Silovit napad Kobajašija v finalu

Smučarski skakalci so se sicer na tekmi spopadali s precej zahtevnimi vetrovnimi razmerami, posledično pa se je vrstni red v primerjavi s prvo serijo močno premešal. Še tretjič v letošnji sezoni je na najvišjo stopničko zmagovalnega odra stopil Marius Lindvik, ki je v finalu napredoval za pet mest, drugi pa je bil peti po uvodni seriji Karl Geiger.

Daljava dneva je uspela Japoncu Rjojuju Kobajašiju. Včerajšnji zmagovalec je bil po prvi seriji le 12., v drugi pa silovito napadel in pristal pri 152 metrih, le za meter zaostal za rekordom skakalnice, ter za vsega devet desetink točke zgrešil stopničke.

Smučarje skakalce naslednja tekma čaka že prihodnjo nedeljo, ko se bodo v Pekingu pomerili za olimpijska odličja.