Anamarija Lampič po petem mestu izlila dušo

Smučarski teki 26. Feb 202219:03 > 21:47 0 komentarjev

Slovenska smučarska tekačica Anamarija Lampič je bila peta v sprintu prostega sloga v Lahtiju. Na tekmi za svetovni pokal je slavila olimpijska zmagovalka, Švedinja Jonna Sundling, ki je bila 4,01 sekunde hitrejša od Slovenke. Tudi na drugem in tretjem mestu sta bili Švedinji, Emma Ribom (+3,28) in Maja Dahlqvist (+3,67). Po tekmi je Lampičeva na Instagramu zapisala, da čeprav ni končala na stopničkah, je zadovoljna s svojo predstavo.

Lampičeva je bila edina predstavnica Slovenije v ženskem sprintu, med tekači pa je nastopil Miha Šimenc in nastop končal na 43. mestu. Za Francozom Lucasom Chanavatom, zmagovalcem kvalifikacij, je zaostal 10,6 sekunde.

Lampičeva je bila 13. v kvalifikacijah, za Sundlingovo, ki je bila najhitrejša, je zaostala 13,38 sekunde. V četrtfinale je Slovenka začela v četrti od petih skupin in v njej zmagala, pred drugouvrščeno Nemko Coletto Rydzek je imela 38 stotink prednosti. Nato je tekla v drugem polfinalu.

Večji del je bila v vodilni četverici, v zaključek pa so skupaj pritekle tri tekmovalke. Videti je bilo, da je ima med njimi najmanj možnosti za prvo mesto Lampičeva, ki pa je po zunanji strani vendarle prišla do silovitega finiša, ki jo je dobesedno potisnil na prvo mesto. Američanka Jessie Diggins je namreč na drugem mestu zaostala zgolj tri stotinke, še eno več pa Švedinja Johanna Hagstroem, ki je tako ostala brez finala.

V zaključku zmanjkalo moči

Sundlingova je izjemno začela zaključni tek za zmago, takoj za njo je bila lep del Lampičeva, ki pa ji je za finiš zmanjkalo moči in je padla na peto mesto še pred ciljno ravnino ter tudi do konca ostala pred Rusinjo Natalijo Neprjajevo, vodilno v svetovnem pokalu. Poleg treh Švedinj je bila boljša še Digginsova.

To je bila prva tekma smučarskega teka za svetovni pokal po 4. januarju, ko se je novoletna turneja končala v Val di Fiemmeju.

V nedeljo bodo v Lahtiju še tekmi v klasičnem slogu na razdaljah, ob 11.30 se bodo ženske pomerile na 10 km, moški pa na 15 km.

Izlila dušo na družbenih omrežjih

“Če bi me pred nekaj dnevi vprašali, kako se počutim in kaj mislim o Lahtiju? Odgovorila bi, da želim po vrnitvi s Kitajske ostati doma in preskočiti Lahti, ker se počutim tako uničeno, prazno in brez energije za tekmovanje. Moje telo mi je govorilo, da bi morda potrebovala še nekaj počitka, vendar vem, da moram preživeti še teh nekaj tekem in potem bo vsega konec, in vem tudi, da nisem edina, ki se ji to dogaja,” je zapisala Anamarija Lampič na Instagramu.

“To počnem zase in to potrebujem in danes mi je res vseeno, če nisem bila na stopničkah, samo uživam v tem občutku, da lahko nastopam in sem v takšni formi, da lahko tekmujem z velikimi narodi, saj mnogi ne vedo, kako trdo moramo delati, da smo v stiku z najboljšimi ekipami,” je še dodala Lampičeva.