Jessie Diggins slavila v Lillehammerju, Anja Mandeljc 38.

Smučarski teki 2. Dec 202214:11 0 komentarjev

Ameriška smučarska tekačica Jessie Diggins in Norvežan Iver Tildheim Andersen sta zmagala na tekmi za svetovni pokal v Lillehammerju na 10 km prosto. Edina Slovenka Anja Mandeljc je bila 38. med 56 uvrščenimi (+1:48,7), izmed obeh Slovencev je bil boljši Miha Ličef na 58. mestu (+1:34,3), Miha Šimenc je bil 70. (+2:18,6) in je prehitel deveterico. Diggins je prišla do prvega slavja v sezoni. Nemka Katharina Henning je na drugem mestu zaostala 3,8 sekunde, tretja je bila Norvežanka Heidi Weng (+15,4).

#related-news_0

Po štirih tekmah pokala je skupno vodstvo s sedmim mestom na tekmi prevzela Norvežanka Tiril Udnes Weng, mesto za njo je bila Švedinja Frida Karlsson, ki skupno na drugem mestu pokala zaostaja za tri točke. Na 38. mestu je Eva Urevc, na 70. pa Anja Mandeljc. Ta je dobila prve točke v pokalu, saj jih v tej sezoni ne delijo le za prvih 30, ampak za uvrstitev med petdeseterico.

Med tekači ni startal Norvežan Johannes Klaebo. Branilec velikega kristalnega globusa je prejšnji vikend v Ruki na Finskem dobil vse tri tekme nove sezone.

Tokrat je bilo kar devet njegovih rojakov med prvo deseterico, le Britanec Andrew Musgrave se je povzpel na četrto mesto. Pred njim sta bila poleg Andersena še Didrik Toenseth (+2,5) in Hans Christer Holund (+9,1).

V soboto bo v Lillehammerju sprint v prosti tehniki, ob 9.30 bodo kvalifikacije, ob 12. uri pa izločilni boji.