Tokrat brez presežkov mladih nordijskih upov

Zimski športi 8. Feb 202420:30 0 komentarjev

Najboljšo slovensko uvrstitev je danes na mladinskem svetovnem prvenstvu v nordijskih disciplinah v Planici dosegel Jaka Drinovec z devetim mestom v smučarskih skokih na srednji skakalnici. Z naslovom svetovnih prvakov se lahko pohvalijo avstrijski skakalec Stephan Embacher ter tekača, Francoz Mathis Desloges in Švicarka Marina Kälin.

Slovenska zasedba na mladinskem svetovnem prvenstvu v domači Planici je največ pričakovala od tekme posameznikov v smučarskih skokih. Najvišje je na koncu posegel Jaka Drinovec, ki je v finalni seriji pridobil deset mest in končal na devetem. Za zmagovalcem Stephanom Embacherjem je zaostal 27,1 točke.

V finalu so nastopili tudi vsi preostali Slovenci, Rok Masle, Žiga Jančar in Enej Faletič. Masle in Jančar sta si razdelila 15. mesto, Faletič pa je bil 19.

Rok Masle je lani v Planici zablestel s 16. mestom v svetovnem pokalu, tokrat je ostal v ozadju. Foto: Aleš Fevžer

V ospredju Francozi in Švicarji

Že pred tem so v Planici na slovenski kulturni praznik podelili dva kompleta kolajn v smučarskem teku za mlajše člane.

Moško preizkušnjo s skupinskim startom na 20 km je dobil Francoz Mathis Desloges. Ta je, potem ko je tekel skupaj s še dvema najhitrejšima, napadel na najtežjem delu proge in se otresel Norvežana Martina Kirkeberga Moerka in Švicarja Fabrizia Albasinija.

Najboljši Slovenec je bil Nejc Štern na 48. mestu. Za zmagovalcem je zaostal 7:10 minute. Boštjan Korošec je bil 53. (+7:48,5), Jošt Mulej 57. (+8:24,1), Anže Gros pa 62. (+10:24,4) med 76 tekmovalci.

Najboljši Slovenec Nejc Štern je bil daleč od vrha. Foto: Aleš Fevžer

Žensko preizkušnjo na 20 km s skupinskim startom je dobila Švicarka Marina Kälin. Ta je bila na koncu v zadnjih nekaj 100 metrih boljša od Američanke Haley Brewster (+1,3), bron je osvojila Francozinja Maelle Veyre (+4,5). Prva šesterica se je zvrstila v 8,8 sekunde. Slovenk ni bilo na startu.

Jutri v igri novo odličje

V petek bo v Planici natrpan spored. V smučarskem teku bosta na sporedu posamični preizkušnji na 10 km klasično, v nordijski kombinaciji pa bosta prav tako obe posamični preizkušnji. V smučarskih skokih bo na vrsti ekipna tekma za ženske z obema slovenskima dobitnicama kolajn iz Planice, svetovno prvakinjo Tino Erzar in bronasto Tajo Bodlaj.