
Potem ko je bil zaradi diagnosticiranega raka prisiljen izpustiti celotno sezono, švicarski specialist za hitri disciplini Niels Hintermann ponosno naznanja zmago v bitki z zahrbtno boleznijo.
Smučarski svet se čudi popolni prevladi moške švicarske reprezentance. Ta je še posebej izrazita v hitrih disciplinah. Konkretno, v smuku Švicarji zasedajo prva tri mesta, obenem pa najdemo kar štiri med najboljšo šesterico. Poleg vodilnega Marca Odermatat pa so med najboljšo sedmerico v superveleslalomu še trije.
K premoči bi vsekakor svoj delež vsekakor prispeval tudi Niels Hintermann, zmagovalec zadnjega smuka v pretekli sezoni, a je njegovo kariero zavrl boj z rakom na bezgavkah. “Strah me je, a se bom vrnil,” je dejal takrat. Njegova napoved se zdaj po zdravljenju s kemoterapijo uresničuje. Pred dnevi se je 29-letnii smučar iz Hausna vrnil na sneg. Ob tem je odločno sporočil, da je dobil bitko z rakom. Kot je dejal, zadnje zdravniško poročilo priča o tem, da v njegovem telesu ni več rakavih celic.
Ob tem je zmagovalec treh tekem svetovnega pokala razblini tudi dvome o nadaljevanju kariere. Ta teden je namreč že vstopil v podaljšano pripravljal obdobje na olimpijsko sezono 2025/26.

Slovenska kri
In kdo pravzaprav je Niels Hintermann? V letih 2022 in 2023 je bil sedmi smukač sezone, v zadnji zimi že šesti. Upal je še na dodaten preboj.
Malce manj znano je dejstvo, da ima Hintermann v svoji potovalki tudi slovenski potni list. Rojen je sicer v Bülachu. Tudi odraščal je v Švici. Vseeno pa je bil že v otroštvu pogosto v Sloveniji. Tam je tudi prvič stopil na smuči. Še več, bil je celo član kranjskogorskega smučarskega kluba. Enako velja za brata Svena. Vse to zaradi slovenske mame Sonje Hladnik in njene družine, ki izvira prav iz Kranjske Gore.
Prav poglobljenega odnosa s Slovenijo sicer nima več. Tudi slovenščina mu je povsem tuja. Le s slovenskimi tekmeci se kdaj pošali na račun svoje krvi in občasno obišče sorodnike na Gorenjskem. Zato tudi dvomov o tem, za katero reprezentanco bo nastopal, nikoli ni bilo. Jasno je tudi, da mu je švicarski sistem nudil boljše in finančno ugodnejše delovne pogoje.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!